Skocz do zawartości

Swojski Jogurt


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Często robię taki jogurt w domu i bardzo nam smakuje więc postanowiłam podzielić się z Wami tym skromnym,ale smacznym przepisem,a mianowicie: Zagotowujemy litr mleka,gdy ostygnie dodajemy do niego jeden lub dwa małe jogurty naturalne i mieszamy,żeby dobrze się połączyły z mlekiem.Przelewamy do dzbanka(najlepiej glinianego),ale jak ktoś nie ma to może być inny i nakrywamy ściereczką.Po około dobie jest gotowy do picia.Można dodać owoce lub sok i będzie słodki. SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja też dość czesto robię sama jogurt. Tylko u mnie jogurt już jest po 5 gidz. a robię to tak:. Zagotowuję 1 litr mleka, studzę do temp. ok. 60 o C (mleko nie parzy w palec). Następnie mały jogurt rozprowadzam cielym mlekiem i mieszam z pozostałym i jeszcze jak mam mleko w proszku to dodaję 1 łyżkę. Wlewam do szklanych słoików, zakręcam. owijam w papier i pod poduszkę lub zawijam w koc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja natomiast wlewam ostudzone , ciepłe mleko do dużego termosa,dodaję jogurt naturalny (bio), zakręcam i po paru godzinach jogurt jest gotowy. Pozdrawiam. Renata z Gliwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja zaczynam też robić jogurt. Doruni przepisy są pewne a do tego jeszcze swoją opinię wystawił Delarge bez obaw jogurt będzie bardzo dobry. Dużo jest tu porad dobrych i wypróbowanych i dlatego możemy sobie robić jogurt na różne sposoby. Przepis też miałam ale nie mogę go odnaleźć. Wszystkim dziękuję za przepisy i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja 9-letnia córcia dostała takie zadanie domowe żeby zrobić jogurt.No i niestety nie wyszedł ale teraz już wiem dlaczego.Po prostu pani kazała dodać jogurt naturalny do mleka ale nie wiem czy powiedziała że musi być ono przegotowane czy może moja córa nie dosłyszała.Powiem jej żeby spróbowała jeszcze raz.Teraz musi się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jogurt ale miałam wątpliwości czy to będzie taki jak lubię czyli gęsty . Po dobie czekania zrobiło mi się Doruniu coś rzadziutkiego przypominające maślankę i w tym momencie właśnie zwątpiłam :lol: Drugiego dnia czyli wczoraj uzyskał moją ulubioną konsystencję. I mieliśmy dzień jogurtowy , próbowaliśmy go z różnymi dodatkami mi najbardziej smakował zmiksowany z bananem , mąż zrobił coś co wyglądało obrzydliwie bo zmiksował jogurt z pomarańczą i rozpuszczalną kawą ale mu bardzo smakowało i mi też. Objadaliśmy się jogurtem cała zrobiona porcja została pochłonięta.Dziś robię nowy. Po świętach czuje się/ i niestety waga potwierdza to uczucie /napęczniała i czas ten świąteczny balast zrzucić i mam zamiar to zrobić jedząc na kolację zrobiony jogurcik może nie taki wypasiony z bananem ale troszkę chudszy. Jednym zdaniem jogurt smakował i będzie nadal robiony. Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anno :lol:

Przyznam,że czytając początek Twojego postu zmartwiłam się trochę,ale czytając dalej,że udał Ci się jogurt i że jesteście z rodziną zadowoleni z niego bardzo się ucieszyłam.Życzę smacznego degustowania się jogurtem i pozdrawiam

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.