Skocz do zawartości

Dziwak


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

DZIWAK 60dag mąki 4 żółtka 25 dag cukru pudru 1 margaryna 4 łyżki kwaśnej śmietany 1 łyżeczka proszku do pieczenia Zagnieść ciasto ze wszystkich składników.Podzielić na 4 części.2 z nich rozwałkować na 2 blachy, na pierwszym cieście położyć dżem a na drugim masę makową według swojego przepisu [tak żeby skleiła ciasta] Zarówno dżem jak i mak przykryć pozostałym rozwałkowanym ciastem.Piec odzielnie około 30 min Po upieczeniu przekładamy placki kremem. KREM 1 margaryna 1/2szkl. cukru 1 galaretka o dowolnym smaku Galaretkę rozpuścić w 1 szkl. wody,margarynę utrzeć z cukrem ,dodawać powoli tężejącą galaretkę. Na wierzchu polać polewą Po upieczeniu ma to wyglądać tak:ciasto-masa makowa-ciasto-krem- ciasto-dżem-ciasto-polewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już sobie Elu i Jolu wydrukowałam ten przepis. Wygląda naprawdę ciekawie. I znów mam kolejne ciacho do upieczenia. Postaram się też wkleić zdjęcie. Dzięki za przepis. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elu Twojego Dziwaka zrobiłam dzisiaj na święta.Wszystko wyszło ok i ciasto jest bardzo dobre,tylko tak jakoś sie pospieszyłam z kremem :oops: i połozyłam go na ciepłe ciasto :oops: reszty można sie domyślić.Ale w smaku jest bardzo dobre .Do przełożenia placków użyłam gotowej masy makowej i dżemu marchwiowo-cytrynowego .Wyszła burza smaków :razz: Pozdrawiam i życzę spokojnych i pogodnych świąt w miłym gronie. :oops: :oops: :grin:A tak sie ciacho prezentuje.

post-2445-1175964651.jpg

post-2445-1175964699.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję bardzo za życzenia i cieszę się że pomimo tej wpadki z kremem jednak smakował.Jeżeli dałaś krem na ciepłe ciasto to domyślam się,że po prostu wsiąkł w to ciasto,bo na zdjęciu nie bardzo go widać. Na drugi raz na pewno będzie lepiej,krem oczywiście można dać inny według własnego smaku. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

:razz:  Witajcie ! Basiu96 dżem dałam wiśniowo -jabłkowy własnej roboty,jest taki troszeczkę kwaskowy i nadaje ciastu takiego smaku ze nie jest za słodkie jest super ,ale następnym razem spróbuje dać inną mase , bo na tym się nieskończy, już dzieci pytają kiedy zrobie następne hihihihi a jeszcze tego nie zjedli :mrgreen: no i teściowej też bardzo smakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.