Skocz do zawartości

Warstwowiec


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

I WARSTWA 3 szkl mąki 1 margaryna 3 łyżki cukru pudru 5 żółtek 3 łyżeczki proszku 2 łyżeczki kakao Składniki zagnieść,1/3zamrozić, resztę rozwałkować na blaszkę. 2 WARSTWA 1/2kg sera zmielonego 1 jajo 1 łyżka budyniu jasnego 1/2szkl cukru pudru 1/2 margaryny Zmiksować. 3 WARSTWA 1 puszka brzoskwiń 4WARSTWA 1szkl cukru pudru 1szkl suchego maku 5 białek 1łyżka mąki ziemniaczanej 10dag wiórków kokosowych 1 łyżeczka proszku Białka ubić,dodać cukier i wymieszać z pozostałymi składnikami. Na rozwałkowanym cieście rozsmarować masę serową, ułożyć owocei wyłożyć 4 warstwę.Nawierzch zetrzeć zamrożone ciasto.Piec około 50 min.Po upieczeniu polukrować lub posypać cukrem pudrem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

post-4422-1171919874_thumb.jpg post-4422-1171919914_thumb.jpg Witaj Apsik- Elu! Upiekłam dzisiaj Twojego warstwowca. Pyszne ciasto!!!! Wszystkim smakuje. Wydrukowałam ten przepis już dość dawno, teraz się okazało, że to znowu Twój przepis. Dziękuję Elu i pozdrawiam. Zdjęcia same mówią za siebie. Pa. Renata :razz: :razz: :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę Renatko,że ciasto smakuje i wygląda ładnie,dziękuję za zdjęcia to może zachęci innych do upieczenia i zakosztowania,ja niestety nie mam takiego aparatu.Muszę się pochwalić,że też piekłam go na niedzielę,oprócz tego mazurek -makowo kokosowy według twojego przepisu[pychota] i to nowe ciacho które podałam wczoraj,aż tyle bo miałam gości. Teraz zaczyna się post a ja już któryś rok z kolei w poście nie jem żadnych słodyczy i nie piję kawy, dlatego trochę zaszalałam i już wciągłam do tego umartwienia mojego męża :razz: . Najgorsze jest to ,że przez ten czas nagromadzi się na forum tyle przepisów ,że póżniej nie zdążę nadrobić. Ale się rozpisałam :razz: pa pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Elu! Chociaż teraz nie będziesz jeść słodyczy, to jednak od czasu do czasu umieść na forum swój wypróbowany przepis, bo co jak co, ale ciasta Twoje są wspaniałe i warte wypróbowania. Inne przepisy zresztą też. Ja chętnie posłużę swym aparatem. Pozdrawiam Cię cieplutko! Renata :razz: :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.