Skocz do zawartości

Pyszna Babka Z Ananasem


Agusia

Rekomendowane odpowiedzi

BABKA Z ANANASEM- latwa i pyszna. 5 jajek 0,75 szkl cukru 1 cukier waniliowy 25 dag margaryny miekkiej 1,5 szkl maki pszennej 0,5 maki ziemniaczanej 1 puszka ananasa-pokroic na kawaleczki wielkosci kostki do gry lub ociupine mniejsze 2-3 lyzki zalewy z ananasa 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia aromat cytrynowy ewentualnie rodzynki jesli ktos lubi ( wtedy dodajemy mniej ananasa) szczypta soli Obie maki i proszek do pieczenia przesiac do miseczki. Z bialek i szczypty soli ubic sztywna piane. Zoltka utrzec z cukrem i cukrem waniliowym na puch. Nadal ucierajac dodawac powolutku margaryne, nie za duzo naraz bo sie zwarzy.Dodawac po trochu sypkie produkty caly czas ubijajac. Dodac aromat, zalewe z ananasa i dokladnie ubic. Dodac ananas i ewentualnie rodzynki ( sparzone i obsypane maka ziemniaczana). Na koncu ,delikatnie ale dokladnie wymieszac z piana z bialek. Piec w temp. ok 180 stopni ( ok. mniej wiecej takiej jak sie piecze babki ucierane) przez ok 60 min. Sprawdzic patyczkiem czy jest upieczona w srodku. Ja pieke w foremce do babek o srednicy 21 cm. Zreszta sprobujcie i sami zobaczycie jak sie piecze. Co ja wam bede doradzac skoro tu tyle wspanialych cukiernikow!!!!!!!!!!!!! Mozna polukrowac lub oblac polewa wg wlasnego uznania. Ja nie uzywam nic bo probuje ograniczyc tluszcz i cukier. Nawet pieke w silikonowej foremce ktora nie wymaga zadnego natluszczania ani wysypywania bulka czy tez maka. Bardzo polecam tego rodzaju foremki bo sa latwe do uzycia, a jeszcze bardziej latwe do mycia bo nic do nich nie przywiera. Nie wiem tylko czy sa one juz dostepne w sprzedazy w polskich sklepach. Powodzenia w pieczeniu. Ineczko12 napewno ci posmakuje babeczka.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusiu dziękuję bardzo za podany przepis, już go wydrukowałam. Upiekę z podwójnej porcji z samymi ananasami. Będę piekła w większej formie babkowej albo w większej tortownicy. Robot wszystkie składniki dobrze wyrobi. Wszystkich zainteresowanych zawiadamiam że formy silikonowe są w sprzedaży na " Allegro",np. tortownica o średnicy 28 cm i głębokości 4,5 cm kosztuje 45 zł + 6 zł koszt przesyłki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana Ineczko mysle ze babeczka ci posmakuje. Ja lubie do kawki a przyznam ze kawoszem jestem ogromnym. Rano pracuje na dwie rece, tzn. jedna karmie moja Emilke kaszka a druga popijam kawe z ogromnego kubka. Daj znac jak ci poszlo z pieczeniem. Przyznasz mi jednak racje ze przepis brzmi prosto , no i w sumie jest niedrogie. Mam tez doskonaly przepis na babke korzenna , ktory dostalam od mojej kochanej tesciowej. Jesli chcesz to tez moge ja wrzucic na forum. Daj znac. Jak chcesz to mozesz kliknac na moj email. Agusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusiu ja napewno dam znać, ja piekę babkę i pomarańczowca jutro. Mam pewność że mi się uda i pozwolę sobie dodać zdjęcie. Agusiu śmiało dodaj przepis na babkę korzenną i jeszcze inne przepisy dodawaj na forum i wogóle nie zastanawiaj się nad tym, a przekonasz się osobiście że nie tylko ja jestem zainteresowana nowymi przepisami ależ również inni też. My wszyscy obecni tutaj i Ty razem z nami napewno też lubisz różne nowości. Pozdrawiam Ciebie i Emilkę serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny! Dziekuje za pochwale pod adresem moich receptur, wasze przepisy tez sa fajne. Wlasnie kombinuje gdzie tu kupic swieze drozdze na Twoja drozdzowke Inko. ( naprawde wystarczy skladniki wrzucic do miski i odstawic na 3 godz a potem tylko wymieszac!?). Maz bedzie wniebowziety jak sie uda, bo on jest tez lasuch.Kawalek dobrego ciasta i szklanka mleka to jego jedzenie. Przepis na babeczke korzenna zaraz wrzucam na forum. Emilka spi wiec mam chwilke czasu.Dzieki Ineczko za oferte zamieszczenia zdjecia mojej babki z ananasem. Mam troche fajnych przepisow, ktore kolekcjonuje od lat i chetnie sie nimi z Wami podziele. Dorzuce wam jeszcze przepis na ciasto Cappucino. Mmmmm pychotka. Agusia z Emilka

P.S.dorzucam jedno z ostatnich zdjec Emilki.Ona tez niedlugo cos wrzuci na zabek bo wlasnie jej wyszedl pierwszy tydzien temu!

post-8-1166191298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Emilka jest śliczną dziewczynką i te jej piękne duże ciemne oczęta naprawdę jest się czym zachwycać. Agusia a kto zauważył pierwszy ząbek u Emilki Ty czy mąż? kiedyś to tak było, jak zauważyła mama to tata musiał kupić mamie nową sukienkę. Nie wiem czy ten zwyczaj jeszcze panuje, a z Emilki napewno jesteście bardzo dumni. Widząc Twoje zdjęcie to i mama ładna i córeczka. Drożdżówka powinna sie udać, piekę ją bardzo często i nie mam pojęcia dlaczego niektórym osobom się wypiek nie udał. Jak zauważyłam Agusiu podajesz nam wspaniałe przepisy, w dalszym ciągu będziemy czekać na następne. Pozdrowienia dla Emilki i jej mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pochwaly pod adresem naszej Lusi -jak to ja pieszczotliwie ja nazywam. Jesli chodzi o moja skromna osobe to rowniez dziekuje za komplement, ale ja uwazam sie za przecietna i w dodatku niezbyt lubie sie fotografowac. Teraz troche bardziej ze wzgledu na naszego aniolka. Jesli chodzi o ten zabek to nie wymagam sukienki, bo mezus ma wystarczajaco duzo wydatkow zwiazanych z utrzymaniem rodzinki. Bo ja to pracuje czasem 2 lub 3 dni na popoludnia. Koncze i zaraz biore sie za drobne porzadki i chyba dzis zrobie bigosik. Czesc sobie zamroze a czesc poczeka do swiat. Jedna rzecz bede miec z glowy! Teraz w dodatku moge cos zrobic jak niunia spi albo jest w dobrym humorku i sie czyms zabawi. Czesto tez siedzi ze mna w kuchni i bawi sie plastikowumi pojemnikami a ile ma przy tym radochy! Dziewczyny jesli szukacie jakiegos przepisu to walcie do mnie jak w przyslowiowy dym, napewno cos znajde w mojej sporej kolekcji ( ktora teraz w dodatku probuje zorganizowac, tzn. posegregowac). Pozdrawiam . Agusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka cudna, ale babeczka mi nie wyszła, piekłam w babce z kominkiem, bo tylko takie babki lubię, wyłączyłam piekarnik bo próba patyczka wypadła OK a po chwili babeczka usiadła, w dodatku smak też nie rzuca mnie na kolana, co nie znaczy, że krytykuję przepis tylko ja pewnie coś po drodze nie tak zrobiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida a mnie wyszła. Wczoraj nie piekłam tylko dzisiaj z podwójnej porcji, muszę jeszcze zrobić polewę i polać. Pospieszyłam się żeby dołączyć zdjęcie jako dowód. Z podwójnej porcji ciasta mam dwie babki, posmakowałam kawałek i jest puszysta, wilgotna i bardzo dobra w smaku, dla mnie by mogła być mniej słodka. Dziękuję Agusiu za przepis i śmiało każdemu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ineczko, dziekuje za zamieszczenie zdjecia babki. Jesli chodzi o cukier to zawsze mozna go dodac mniej, jesli ktos lubi mniej slodkie ciasta. Do smaku, ja czesto dodaje aromat smietankowy i skorke otarta z cytryny zamiast aromatu cytrynowego. Jest mi przykro jesli komus nie wyszlo to ciasto ale moze rzeczywiscie czegos zabraklo. Ineczko sprobuj zrobic lukier z sokiem z cytryny to bedzie wtedy bardziej kwaskowate. Agusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.