Skocz do zawartości

Nowość-masa Karmelowa


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałam masy krówkowej, też kupionej w kauflandzie. Szczerze mówiąc, nie jest tym czego oczekiwałam. Szkoda, że u mnie nie ma tej masy karmelowej (albo ja mało spostrzegawcza jestem ;) ) Masa krówkowa wg mnie przede wszystkim jest za twarda, dlatego też warto ja trochę podgrzać. Przekładałam nią wafelki, i musiałam się nieźle nagimnastykować by je dokładnie pokryć masą (zanim wpadłam na to by ją ogrzać...) No i jest ciut za słodka (a wierzcie mi, że takiego maniaka słodkości jak ja to długo by szukać :) ) Poza tym masa z mleka skondensowanego ma tą zaletę, że jest świetną bazą do uzupełniania innymi składnikami (np. chałwą) czego nie wyobrażam sobie uczynić z masą krówkową :razz: Niemniej ma też swoje plusy, które już tu wymieniałyście czyli oszczędność czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aniu też lubię chałwę (niestety... :-() A do ugotowanego skondensowanego mleka (niesłodzonego) dodaję pokruszoną chałwę, kostkę masła, wszystko miksuję, i mam gotową masę np. do wafelków. Taki torcik oblewam polewą czekoladową (tu na forum jest chwalony przepis na polewę czekoladową, ja go nie praktykowałam, ponieważ staram się nie używać żelatyny; ja polewę robię z czekolad i masła). I gotowe! :-( Polecam! Z tym, że lojalnie uprzedzam- słodzizna jakich mało :-( Prawie zawsze robię ten torcik na święta wielkanocne, i jest to jedyne ciasto, którego nie można dużo zjeść :-( Ale moim zdaniem (i reszty mojej rodzinki) jest pyszne! Można też zamiast torciku zrobić z tego wafelki, takie "na raz". Te również oblać polewą czekoladową, ozdobić np. drobno posiekanymi pistacjami czy migdałami, popakować w ozdobną folię, przewiązać wstążeczkami i i już "batony" idealne do świątecznej paczki z łakociami gotowe! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu też lubię chałwę (niestety... :-( )

A do ugotowanego skondensowanego mleka (niesłodzonego) dodaję pokruszoną chałwę, kostkę masła, wszystko miksuję, i mam gotową masę np. do wafelków.

Mam pytanko - Czy mleko niesłodzone też gotujesz w puszcze (jak długo) czy najpierw przelewasz do rondelka?

Bardzo dobry pomysł z dodaniem chałwy do masy - ja także lubię chałwę (ale rzadko ją jadam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotuję w puszce. Około trzech godzin, aż zgęstnieje.

W moim wiekowym :-( zeszycie z przepisami zapisane mam, że mleko powinno być słodzone kakaowe, ale tylko raz próbowałam ze słodzonym z kakaowym. Wolę jednak niesłodzone zwykłe, słodzone. Chałwa jest już wystarczająco słodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko, to dobrze, że mleko niesłodzone gęstnieje Ci po 3 godzinach gotowania - ja nie próbowałam gotować niesłodzonego mleka, bo słyszałam od kilku osób, że mleko niesłodzone nie chciało im zgęstnieć. Cieszę się, że jednak jest to możliwe :-( Myślę, że taka masa chałwowa, z mlekiem niesłodzonym, jest smaczniejsza i z pewnością mniej kaloryczna :-( Chyba wypróbuje ją do jednego z ciast świątecznych. Dziękuję za ciekawy przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-( :-( Christina! Ale to może być racja z tym mlekiem. Kiedyś kupiłam niesłodzone (jakieś takie zwykłe, robione dla kauflandu, czy coś podobnego) i tez miałam taki klops- nic, kompletnie nic nie zgęstniało! Ale ja to przypisałam tylko i wyłącznie temu, że było kiepskie. Bo jak robiłam z innego w puszce to mi normalnie gęstniało... Może trzeba robić właśnie ze słodkim by to krócej trwało? W razie czego, użyj może lepiej słodzonego, co? :-( Bo jak -odpukać- coś nie wyjdzie, to będzie na mnie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam obawy czy mleko niesłodzone zgęstnieje ...........przecież nie ma w nim cukru :-( to na jakiej zasadzie to działa to nie wiem :-( :-( :-(??: ...............i znów się czegoś dowiedziałam dzięki forum że jednak tak dzięki Klamerko za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

PRZEPRASZAM Was dziewczyny za wprowadzenie w błąd!!!

Nie mam pojęcia jak to się mogło stać :-(

Najmocniej Was przepraszam...

Jedynym usprawiedliwieniem mojego zaciemnienia umysłu może być chyba tylko naprawdę poważny problem z operatorem, który mamy i który otrze się chyba o sąd... Stąd moje kompletne roztargnienie...

Otóż po tej wymianie postów, wieczorem coś mnie tknęło... I ponownie odkopałam swój stary zeszyt z przepisami...

Dla upewnienia zadzwoniłam nawet do Mamy :-(

Oczywiście mówiąc o słodziźnie, która wyjdzie z chałwą miałam na myśli mleko kakaowe... :-(

A "normalnie" robię z tym zwykłym, czerwonym mlekiem :-(

Jeszcze raz Was najmocniej przepraszam!!

Wstyd mi potwornie! Myślę o mleku czerwonym a piszę niesłodzone...

Brakuje mi naprawdę słów na przeprosiny...

Chyba będę musiała na te święta zrobić dla każdej z Was torick w ramach przeprosin za tą moją wpadkę! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.