Skocz do zawartości

Święta Już A Ja Nie Mam Pomysłów Na Wigiline Potrawy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

To może sprecyzuję pytanie: wybierając menu stawiacie na tradycyjne potrawy, czy szukacie też nowych smaków? Po raz pierwszy w tym roku organizuję wigilię dla większej ilości osób i mam ochotę zrobić kilka klasycznych potraw, ale też spróbować czegoś mniej tradycyjnego, aczkolwiek nie całkiem odjechanego. Myślicie, że to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chyba lepiej zbyt mocno nie eksperymentować, po co się niepotrzebnie stresować :( Nie ryzykowałabym potraw, których jeszcze nie robiłam, zawsze lepiej jest wcześniej zrobić coś takiego na próbę. A jakie potrawy planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie potrawy planujesz?

Ani ja, ani goście nie przepadają za karpiem. Chciałam go zastąpić łososiem zapiekanym. A jako dodatki nie ziemniaki i ćwikła/chrzan. Tylko ryż i lekka sałatka z mieszanki sałat z jakimś aromatycznym sosem z dobrej oliwy i ziół. Ale już zupę chcę podać tradycyjną - barszcz z uszkami. Do tego jeszcze przekąski ze śledziem, tradycyjna sałatka jarzynowa i warstwowa polecana przez Dorotę warstowa sałatka z tuńczyka i kukurydzy , jajeczka faszerowane, pierogi ze śliwką kalifornijską. A na deser sernik snikers i słodkie dekoracje - bezowy bałwanek, choineczka bułeczkowa i świecznik z piernika (przepisy można znaleźć tu: słodkie dekoracje świąteczne).

W pierwszy dzień zrobię i krem z brokułów z prażonymi migdałami. W drugi zjadać będziemy to, co zostanie:) Poza tym liczę, że coś dobrego przyniosą też goście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie może zabraknąć placuszków z grzybami. Gotuję suszone kapelusze grzybów ,odsączam i następnie maczam w gęstym cieście naleśnikowym i smażę na oleju. Placuszki palce lizać. Kto spróbuje jest zachwycony. W tym roku chcę spróbować rybę wg przepisu koleżanki,czyli mintaja panierować w mące ,piec na oleju a następnie warstwowo układać w naczyniu: ryba, ser żółty. Chwilę potem zapiec w piekarniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim fajne pdfy z przepisami na święta i wigilię: http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/download/swiateczne-przepisy-kulinarne.pdf http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/download/slodkie-dekoracje-swiateczne.pdf doskonale sprawdzają się w kuchni! przy okazji dodam, że pierwsza świąteczna kolacja już za mną - wyszło znakomicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.