Skocz do zawartości

Adwokatka


Gabi_B

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu przepis na ciacho w sam raz na Sylwestra. I nie tylko...

ADWOKATKA

Składniki:

Biszkopt:

4 jajka

1 szklanka cukru

1 szklanka mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka octu

Krem:

1/2 litra śmietany 30%

biała czekolada

1 szklanka adwokata

2 śmietan-fixy

10 dag orzechów włoskich

Do dekoracji:

kokos

Wykonanie:

Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka, jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia, ocet i wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem blachy i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 st. C. Ostudzić i podzielić na dwie części. Jedną cześć biszkoptu pokruszyć.

Śmietanę zmiksować z fixami. Następnie dodawać ostudzoną czekoladę wcześniej roztopioną na parze, a następnie powoli wlewać adwokata (ciągle miksując).

Masę podzielić na dwie części. Do jednej części dodać pokruszony biszkopt i pokrojone orzechy włoskie.

Drugą część biszkoptu nasączyć wodą z aromatem arakowym. Na biszkopt wyłożyć masę z pokruszonym biszkoptem i orzechami, a na to drugą część masy. Wierzch ciasta posypać kokosem. Schłodzić w lodówce.

Smacznego.

Polecam, bo ciacho jest naprawdę rewelacyjne. Czekam niecierpliwie na komentarze. To mój debiut na forum:-)))))))

post-2844-1200919903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydrukowałam sobie Twój przepis na ciacho, krem składnikami (oprócz oczywiście adwokata) jest nieco zbliżony do kremu na Rafaello. Jednak sposób wykonania dużo się róźni i pewnie przez to smak ciacha też będzie inny..............hmm i ten adwokat już mnie kusi :-D W każdym razie w najbliższym czasie pewnie go wykonam, pozdrawiam, Justyna (od niedawna też na forum, debiutu jeszcze brak:-))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Rafaello masę wykonuję trochę inaczej: 1/2 litra śmietanki 30% zagotowuję z tabliczką białej czekolady (ostudzam, na początku mieszając często, żeby się kożuch nie wytworzył), dodaję 2 Śnieżki w proszku miksując je, a następnie wiórki kokosowe. Dlatego stwrdziłam, że przepis na Adwokatkę jest nieco inny. Tak czy siak uważam, że jedna jak i druga masa jest dobra :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiem,ze na Forum ten przepis jest podwójnie napisany....Ale opinię wklejam tu,jako że był pierwszy.... Ciasto REWELACJA! Nie mam zdjęcia,nie zdążyłam zrobic :D Dodam tylko,że wierzch udekorowałam płatkami migdałowymi,które według mnie lepiej tu pasują. Piąteczka ode mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.