Skocz do zawartości

Cielaczek


JustynaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis mam od bardzo dawna od koleżanki, mam nadzieję, że się nie powielił na forum, jest badzo łatwy w wykonaniu i szybki, trochę podobny do marmurka: Ciasto: 2 jajka 1 szk. mleka 1 szk.cukru 2 szk.mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody 2 łyżki kakao 3/4 szk.oleju Wszystkie składniki w podanej powyżej kolejności zmiksować, ciasto (jest raczej rzadkie) wylać na blachę. Masa serowa: 50-60 dag twarogu (powinien być bardziej mokry niż suchy) 3 jajka 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka cukru waniliowego 1 szk. cukru Wg uznania można dodać rodzynki Do zmielonego twarogu (osobiście przepuszczam go dwa razy przez praskę do zmieniaków-jest to szybszy sposób) dodać pozostałe składniki i wymieszać, masa powinna być raczej rzadka, tak żeby się lała z łyżki, w zależności od wilgotności twarogu, jak jest za bardzo suchy dodaje jeszcze jedno jajko lub trochę mleka. Tak przygotowaną masę łyżką w postaci kleksów wykładać na ciasto. Całość piec z temp.180 stopni przez około 50 minut. Po upieczeniu ciasto można zygzakami polać np.gotową czekoladą, wg uznania. I jeszcze jedna uwaga: w przepisie podaje w cieście i masie serowej po 1 szk.cukru, osobiście zmniejszam jego ilość do 3/4 szk., wydaje mi się wtedy w sam raz słodkie, ale to kwestia gustu. Smacznego :-D :-D :-D Ps. Mam tylko nadzieję, że nie powieliłam kogoś przepisu, na forum widziałam co prawda podobne, ale identycznego nie spotkałam. Z pozdrowieniami, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo mi miło, że ktoś zauważył przepis. Ciasto Izaura robi się zupełnie inaczej, składniki zagotowuje się tak jak na Murzynek, do twarogu dodaje się masło. Natomiast Cielaczek różni się zdecydowanie smakiem. Niedawno dla porównania robiłam właśnie zarówno Izaure i Cielaczka. Dwa zupełnie inne ciasta :wink: :wink: Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, Cielak został uznany, hura :wink: :wink: Piekę go już od kilku lat i właśnie to jest w nim najlepsze, że szybko się go robi, wystarczy właściwie mieć pod ręką twaróg. Dzieciaki się moje nim zajadają. Izaurę też lubimy, bo to jest takie połączenie Murzynka z białym serem i smakiem zdecydowanie inny. Basqa dzięki za umieszczenie zdjęcia, ja nie mam niestety możliwości ich zamieszczania, gdyż mąż dzierży cały sprzęt i potrzebny jest mu bardziej w pracy. Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Ciebie Justynko ,chciałabym upiec jutro twojego cielaczka tylko nie wiem czy miksować wszystko razem czy może ubić oddzielnie pianę,proszę odpisz.Mój mąż ma jutro urodziny i chciałabym upiec mu to ciasto ,gdyż izaura mu bardzo smakowała,więc myślę że to również będzie ,w planach mam jeszcze tort z bitą śmietaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj nie mogłam zajrzeć, moi panowie nie dopuścili mnie do komputera. Dokładnie tak jak Basqa napisała wyżej, wszystko zmiksować razem, bez ubijania piany. Apsik życzę udanego wypieku. Pozdrawiam, Justyna. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.