Skocz do zawartości

Cielaczek


JustynaZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

robiłam tego cielaczka w sobotę,ciasto kakaowe ładnie wyrosło ale warstwa sera nie wpadła do srodka tylko rozlała sie po wierzchu ser wygladał troche zakalcowato,nie wklejałam zdj bo nie miałam sie czym pochwalic,wasze fotki były takie ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja chciałam przypomnieć to ciacho,upiekłam wczoraj bo synowie prosili właśnie o to. Jest znakomite i myślę ,że nadaje się na wszystkie wypady na łono natuty i grille,robi się szybko ,nic się nie rozsypuje i nie klei -można zapakować nawet na wyprawę rowerową. Polecam wszystkim bardzo gorąco i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu i Basiu, bardzo się cieszę, że ciasto przypadło Wam do gustu. U mnie już tak często gości na stole, że przepis znam na pamięć. Ostatnio, jakiś tydzień temu miałam z nim urwanie głowy, gdyż piekłam prawie o północy i jeszcze w starym przenośnym piekarniku na prąd. Dosyć, że teściu po ciemku na niego wpadł w kuchni i o mało nie połamał nóg, to póżniej jak już jakieś 5 minut się piekł, "wywaliło nam korki". Okazało się po drugiej próbie wykonanej przez męża, że to wina kabla i o pieczeniu w nim można było zapomnieć. Próbowałam ciasto jakoś ratować, więc z "szybkością ponaddźwiękową" nagrzałam gazowy piekarnik i .............wyszedł, nawet nie było zakalca- tak to czasami z pieczeniem bywa :mrgreen: :razz: Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzis kolejny raz pieklam Cielaczka.I kolejny raz jestem bardzo zadowolona. Robi sie go bardzo szybko a jeszcze szybciej znika. W przeciwienstwie do wspomnianej tu Isaury,przygotowanie której pochlania troche wiecej czasu. Aha,nie mialam sody,dalam wiec 2 lyzeczki proszku do pieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie zrobiłam cielaczka - bardzo nam smakował. Nie mam zdjeć, bo ciasto zniknęło w mgnieniu oka - miałam akurat gości jak wyjmowałam go z piekarnika. Musiałam wystawic je na taras, żeby szybko ostygło a i tak jedli ciepłe. Bałam się że im zaszkodzi więc podałam zielona herbatę. Naprawdę dobre i szybkie, polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, :grin: :grin: już jestem po degustacji ciasta i stwierdzić muszę,że jest dobre,szczególnie masa serowa,bo ciemny spód to smakuje jak murzynek i jak dla mnie to trochę jakiś suchy mi wyszedł,nie wiem-może za długo piekłam? Jednak ciasto jest tak ogólnie godne polecenia i rzeczywiście nie wymagające zbyt długiego przygotowania.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne ciasto jest może trochę podobne do murzynka, a jednak nieco inne jak na mój "nos". Robię Cielaczka bardzo często, dzieciaki za nim przepadają i czasami faktycznie jak go za długo potrzymałam w piekarniku to był trochę suchy. Chociaż ostatnio to mi się nie zdarza, wychodzi pulchny, i jakoś bardzo się nawet nie kruszy. Cieszę się niezmiernie, że ciasto ogólnie smakuje innym forumowiczom :grin: Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Upiekłam cielaczka na imprezkę szkolna - pasowanie na ucznia mojej najmłodszej córeczki Julki. Ciasto smakowało nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.Szybko sie je robi i jest naprawdę pyszne. Ale jak widzę wiele osób pisało to samo :?: . Ja polałam cielaczka polewą czekoladową i posypałam orzechami.Mmmmmmm!!!Pycha!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiekłam dzisiaj cielaczka,wyszedł super a zapach roznosił się po calym mieszkaniu. Troszeczkę zmodyfikowałam masę serową zamiat mąki ziemniaczanej dodałam budyń i troszeczkę aromatu śmietankowego. Ciacho pyszota naprawdę polecam zwłaszcza, że nie jest pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.