Skocz do zawartości

Jabłecznik Kakaowy Ilonki


Stokrotka

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis dostałam kiedyś od mojej siostry 1,5 szklanki oleju 2 szklanki cukru 5 jajek 2 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w odrobinie wody 1 łyżeczka cynamonu 1 łyżka kakao 4 szklanki mąki 4 jabłka 0,5 szklanki orzechów Cukier utrzeć z jajkami i olejem. Dodać cynamon, przesianą mąkę, kakao i wszystko wymieszać. Dodać orzechy, rozpuszczoną sodę. Wszystko dokładnie wymieszać. Dodać pokrojone w kostkę jabłka i ponownie wymieszać ciasto. Wylać ciasto na blachę. Piec 40 min. w 180 st. C. Przed podaniem posypać pudrem. Życzę wszystkim smacznego! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też polecam i twierdzę to samo co Gabi. Kasiu ja piekłam placek amerykański z mojego przepisu, jest ścisła konsystencja i inne składniki ciasta, daję więcej jabłek bo tak mam w przepisie, a po upieczeniu rozpływa się w ustach. O ile pamiętam przepis również znajduje się na głównej stronie. Nie zastanawiaj się , bierz się za pieczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:razz: :razz: Dzięki Dziewczyny za zachęcenia , ale niestety połowy już nie ma :arrow: zdążyłam zrobić zdjęcie Bałam się że będzie za słodki i tłusty a on wyszedł tak puszysty i delikatny ... po prostu rozpływa się w ustach Też wzięłam trochę więcej jabłek i moi panowie zjedli mi orzechy więc dałam rodzynki Polecam gorąco wszystkim którzy jeszcze nie smakowali :arrow: :wink: :wink:

post-3146-1170276529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo, ale to bardzo się cieszę, że tak Wam smakuje to ciast :mrgreen: Moja Rodzinka również za nim przepada tylko, że ja ostatnio mam strasznie mało czasu na pieczenie. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!!! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Kiedyś znalazłam przepis bardzo podobny do twojego stokrotko... z drobną różnicą: orzechy włoskie (ale zmielone) (0,25szkl), oraz garść rodzynek (można sprobować zmiażdżyć je wałkiem, choć nie koniecznie) oraz dwie (a nie jedna) łyżeczka kakaa, natomiast soda nie była rozpuszczana w wodzie tylko wymieszana z mąką (a tym samym wody w przepisie nie było). Do smaku można dodac nieco wiecej jabłek. Ogólnie ciasto wychodzi wyśmienite. Polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

hmmmmmmmmmmm strasznie gęste mi wyszło to ciasto.W przepisie pisze wylać :smile: ja musiałam nakładać łyzką dałam więcej jabłek ale to nie wina jabłek nie wiem trzymałam się przepisu zobaczy my na razie siedzi w piekarniku. A jaką wy miałyście konsystencję tego ciasta?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całe szczęście Justynko że obawy się nie potwierdziły,ciasto wyszło apetyczne jak widać na fotkach,ja do świąt już nic nie robię bo i tak co dzień zjadam coś słodkiego nie umiem żyć bez łakoci -niestety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.