Skocz do zawartości

Wiśniówka


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

3 kg wydrylowanych wiśni wkładam do słoja zalewam spirytusem tak do 3/4 poziomu wiśni , zakręcam i odstawiam na 3- 4 tygodnie, co jakiś czas potrząsam słojem. Zlewam nalewkę do drugiego słoja lub butelki. Wiśnie (bez soku) zasypuję 1 kg cukru i tak pozostawiam na kolejne 4 tygodnie ( aż wiśnie zrobią się pomarszczone) również potrząsam słojem co jakiś czas następnie odlewam sok puszczony z wiśni dolewam do poprzedniego ze spirytusem przelewam do butelek. A wiśnie świetnie się nadają do słodkich wypieków lub deserów . Polecam !!! palce lizac :lol: i jedzenie i popitka :lol: i podwieczorek wystrzałowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Reni! Wisienki są jak rodzynki i tak się je fajnie je :D ale później jest tylko kołowata głowa :lol: Do tortów ciast itp ... tak nawet myślałam żeby je zrobic w czekoladzie - może kiedyś spróbuję Nalewka smakuje jak kompocik i też fajnie się pije :lol: z tym samym efektem :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie z gory glupiutkie pytanie, ale nie mam pojecia o przetworach. Butelek chyba sie nie pasteryzuje? Ile wychodzi tej nalewki i czy ona moze postac dluzej? Alkohol sie przeciez chyba nie psuje?

Witaj ! Butelki zazwyczaj biorę po alkoholu zakręcam i odstawiam do szafki, a co do długości przechowywania to mam jeszcze takie z przed dwóch lat i są pycha im dłużej stoją tym są lepsze :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie - ilu % spirytusem zalewać wiśnie? Słyszałam, że nie powinno się zalewać owoców samym spirytusem, bowiem wówczas "zamykają się", tylko trzeba go rozcieńczyć. I jeszcze jedno - waga wiśni z petkami czy już bez petek?

Pozdrawiam!

Witam Ali ! Wiśnie warze z pestkami ale myślę że jeśli będzie ich więcej nic się nie stanie będzie więcej wiśniowa, a co do spirytusu to zalewałam takim jaki dostałam w sklepie, jednego razu nie było więc zalałam czystą wódką, a później jak już łączyłam obie nalewki dolałam spirytusu żeby było mocniejsze. Tak samo z cukrem jeśli wiśnie były mało słodkie dosypuję cukru przed rozlaniem do butelek. Wiśnie po zalaniu spirytusem pęcznieją i jak zlejemy spirytusowo- owocową nalewkę i wsypiemy cukier wtedy one zaczynają puszczac sok i robią się jak rodzynki - pomarszczone. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Basiu dryluję wiśnie taką ilość jaką mam wkładam je do słoja i zalewam wódką lub spirytusem ( zazwyczaj jak zalewam spirytusem to biorę go mniej idolewam wody też wolę słabsze trunki ) Patrze tylko żeby mniej więcej były wiśnie zalane, póżniej i tak jak sok puszczą będzie więcej. Teraz na męża imieniny też się raczyliśmy, dobrze że miałam mrożone , bo tą z ubiegłego roku wypilśmy, a już tak mi się tęskniło że zrobiłam z mrożonych i też wyszła pycha.

post-3146-1184693838_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu ja to teraz robię wszystko na oko ;) ile mam tyle daję , a później dodaję jak jest czegoś mało ;) ( albo jak jest za mało słodka , czy mocna)a cukrem zasypuję i po 3 razy wtedy wisienki wychodzą jak z lukru , a nie tracą mocy . Nawet jak zalejesz czystą wódką też będzie pycha. ;) Jutro też będę robiła ;) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec, że wiśniówka to jeden z najcięższych alkoholi na żołądek. Na codzień pracuję jako barman, więc niestety kilka razy zdąrzyłem naocznie się o tym przekonać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.