Skocz do zawartości

Sos Z Żurawin Niskoslodzonych Ze Sloika Do Smazonych Kawalkow Kurczaka


Gość MMlodaMamusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MMlodaMamusia

Maz ma jutro zjazd znajomych a ja jako mloda gospodyni dopiero sie wszystkiego ucze :) gdzies kiedys jadlam takiego kurczaka z sosem z zurawin ,a na jakims balu karanawalowym, kjest poprostu przepyszny, ale diabel tkwi w szczegolach, a ajk nie wiem jak sie robi taki gesty sosik, wiem ze napewno proste.. Bardzo prosze o pomoc :P :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię gorąco. Podaję przepis na taki sos. Składniki: 50dkg żurawin, 3 średnie jabłka. 1 żel-fix, 1/2 szklanki cukru Żurawinę umyć. Jabłka obrać, drobno pokroić. W rondelku zagotować 2 łyżki wody, wrzucić jabłka, dusić przez 10 minut, dodać połowę żurawiny, cukier, żelfix, dusić, aż powstanie płynna masa. Po 5 minutach dodać pozostałą żurawinę. Podawać do kurczaka, indyka. Mam nadzieję, że Ci pomogłam. Napisz póżniej, jak smakowało. Przepis ten zaczerpnełam z czasopisma " Moje Gotowanie". Renata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny przepis na zurawine do miesa- pyszny z kurczakiem, indykiem - tu u mnie w USA oczywiscie na Swieto Dziekczynienia. skladniki: 50 dag swiezych lub mrozonych zurawin 1 szklanka ( niepelna) wody 3/4 szklanki cukru-wg mnie mozna dac troche wiecej-zurawiny sa cierpkie,mozna dac mniej na poczatku a potem doslodzic(zamieszac zeby sie cukier rozpuscil) 1 pomarancza- sparzona 1-2 laski cynamonu Z pomaranczy sciac dwa szerokie platy skorki ( bez bialego spodu!) i wycisnac sok. Wode i cukier zagotowac. Dodac umyte zurawiny, skorke z pomaranczy i cynamon. Calosc gotowac( mieszajac od czasu do czasu), az zurawiny popekaja i zaczna sie rozlazic. Wlac sok z pomaranczy i gotowac jeszcze kilka minut az sos dostatecznie zgestnieje. Wyjac skorki z pomaranczy i cynamon. UWAGA- sos po wystygnieciu tezeje jak galaretka wiec nie odparowywujcie zbyt mocno( Powinien miec konsystecje niezbyt gestego kisielu). Jesli chcecie miec galaretke ktora mozna podac pokrojona w plastry- wtedy trzeba sos zostawic do stezenia w naczyniu z prostymi brzegami, np w wysokiej szklance,zeby bylo latwo wyjac calosc na talerz. Naczynie wystarczy wstawic do miseczki z ciepla woda. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam goraco! Zrobisz raz i dojdziesz do wprawy jesli chodzi o proporcje! Aha dodam jeszcze ze mama naszego kolegi dodaje jeszcze do tego sosu tak ok 1-2 lyzek rumu. Ale ja robie bez alkoholu aczkolwiek jadlam i te alkoholowa wersje. Obie sa dobre. Ja trzymam ten sos w lodowce w sloiczku. Jesli chcecie przechowywac dluzej i poza lodowka to trzeba chyba nalozyc gorace do sloikow i szczelnie zakrecic jak dzemy. Nie mam pojecia czy to trzeba pasteryzowac bo u mnie szybko to schodzi no i nic nie zostaje do przechowywania. Z tego przepisu wychodzi takie dwa male sloiczki jak po dzemach. Moze nawet niepelne. Daj znac jak wyszlo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.