Skocz do zawartości

Soja


basga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mniam pysznosci mleczko sojowe! Tutaj u mnie tzn USA mozna kupic mleko sojowe ( waniliowe, truskawkowe i czekoladowe lub naturalne). To samo jest z tofu.JAK KARMILAM PIERSIA TO PILAM MLEKO SOJOWE BO KOLEZANKI MNIE STRASZYLY ZE JAK BEDE PIC ZBYT DUZO MLEKA OD KROWY TO DZIDZIA DOSTANIE W KONCU JAKIEJS SKAZY CZY UCZULENIA. uWIELBIAM TO WANILIOWE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie! Weszlam na to forum po raz pierwszy.Jesli chcecie przepisow to w wolnym czasie podesle ich Wam troche.Jestem wegetarianka,a zeby nie byla zadnych niedomowien to moj maz jest nim od 20 lat i jest okazem zdrowia.Wlasnie soja zajmuje u nas bardzo wazne miejsce w menu zywieniowym.Mozna z niej robic praktycznie wszystko.Kotlety,pulpety,pasztety, ktore sa wysmienite a co najwazniejsze mozna je upiec i mrozic.Po rozmorozeniu snie traca nic na wartosci.Jesli chodzi o walory zdrowotne to na cale szczescie maja wiecej zalet niz wad.Zeby podpierac sie artykulami najpierw nalezy przetestowac to na sobie.Jestem zywym pryzkladem,ze doskonale zastepuje ona nam wszelakie mieso,ale przede wszystkim nie zjadamy stresu,ktore nagromadzilo sie przez rzezia zwierzat w miesie,Zauwazcie,ze ludzie ktorzy jedza duze ilosci miesa sa bardziej zestresowani,nerwowi,a mlodziez agresywna.Polecam soje, naprawde wyeliminujcie choc w czesci miesa,przeciez nawet Bog na poczatku zsylal tylko manne jako glowne pozywienie- jesli ktos czyta Biblie to wie o czym pisze. Wracajac do przepisow to bardzo chetnie Wam je podesle,mam z roznych ksiazek ,ale i swoje takie przetestowane. Nie rezygnujcie z soii!!!! Pozdrawiam Mary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Mary ! Fajnie, że dołączyła do nas wegetarianka! Tak jak obiecałaś czekam na Twoje wypróbowane przepisy bez mięsa a szczególnie z udziałem soi. Na pewno wykorzystam je w swoim menu. Pozdrawiam. Renata :wink: :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby podpierac sie artykulami najpierw nalezy przetestowac to na sobie.

przez okres sześciu lat (2 ostatnie lata liceum aż do 4 roku studiów) w mojej diecie nie sposób było znaleźć białka pochodzenia zwierzęcego, więc nie możesz zaprzeczyć iź nie przetestowałem produktów sojowych na własnej osobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze.Ciekawa tylko jestem dlaczego po tylu latach nagle zaczelac pokazywac negatywne strony soi.Poza tym powiedz,czy cokolwiek do jedzenia jest w 100% bez zastrzezen i wad?.Jesli jadlas soje to wiesz doskonale,ze jest wspanialym zastepczym pozywieniem zamiast bialka zwirzecego.Moja corka uprawia sport,zyje bardzo aktywnie i bez miesa,wlasnie je soje i mnostwo warzyw i owocow.Wystarczy spojrzec na slonia i zyrafe.ONE tylko sa roslinozerne. Dziewczyny dopadla mnie troszke grypa,mysle ze w ciagu dwoch dni dojde do siebie i wtedy zaczen pisac przepisy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tylko jestem dlaczego po tylu latach nagle zaczelac pokazywac negatywne strony soi.

bo takie są fakty...możesz się z nimi nie zgadzać, Twój wybór, ale warto je rozpatrzyć i zweryfikować swoje podejście...

Wystarczy spojrzec na slonia i zyrafe.ONE tylko sa roslinozerne.

ale jedzą soję? nigdzie nie było napisane w przytoczonych danych oraz artykułach że jedzenie warzyw i owoców jest niezdrowe, mowa jest o roślinie o nazwie soja...

przeciez nawet Bog na poczatku zsylal tylko manne jako glowne pozywienie- jesli ktos czyta Biblie to wie o czym pisze.

przepraszam, ale tego nie sposób traktować jako argumentu...kwestia wiary a merytoryczna dyskusja i fakty...całkowicie nie na miejscu

Jesli jadlas soje

nie jestem kobietą, tak samo jak Kopernik nie była kobietą :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj deLarge.

No coz zaczne moze od plci.Jest mi przykro,ze akurat ja pomylilam,ale jakos nie zwrocilam uwagi na to z Twojego pisania,ze jestes mezczyzna.Za to przepraszam.Natomiast co do pozostalych argumentow to akurat sie nie zgadzam,a tym bardziej odnosnie Twojego jakiegos trtoche wydaje mi sie bunczucznego podejscia.Nie musze rewolucjonizowac swojego zywienia,poniewaz zadna z nas nie ma pewnosci ze wlasnie przytocozne przez Ciebie argumentu to tez nie polityka innych koncernow,tym bardziej,ze wystarczy spojrzec na statystyki krajow w ktorych przede wszystkim spozywa sie soje.Zobacz ilu ludzi umiera tam i na jakie choroby oraz w jakim wieku.Na pewno bedziesz przytaczal nastepny kontrargumenty,ale i tak nie zmienisz podejscia wielu ludzi iz jest ona zdecydowanie zdrowsza niz np. mieso wieprzowe czy tez inne.

Zwlaszcza soja,ktora my same sobie przygotowujemy ma mnostwo zalet.Nie polecam gotowego mleka,w ktorej jest mnostwo chemii,dlatego bardzo dziekuje za przepis na nie.Wyprobowalalm , jest rzeczywiscie super.KOrzystajcie z niego drogie Panie.

Teraz jednak skoncze ten wydaje mi sie bezsensowny spor,bo kazde z nas ma swoje zdanie.Skupie sie na podaniu Wam kilku przepisow nie tylko z soja.Oczywiscie wszystkie wegetarianskie.

Soczewica lub soja z jarzynami

1/ 1 szklanka soczewicy lub soii / mozna pol na pol/

2/ 1 papryka

3/ 1 kabaczek zielony, maly

4/ 1 cebula sredniej wielkosci

5/ 2 jajka

6/ sol,pieprz,troche vegety,majeranek,tymianek

7/ bulka tarta

8/ dwie lyzeczki oliwki z oliwek

WYKONANIE

SOCZEWICE LUB SOJE WCZESNIEJ NAMOCZONA, ugotowac, zmielic.Warzywa drobiutko pokroic lub zetrzec na tarce o grubych oczkach i usmazyc najlepiej na oliwce z oliwek .Doprawic a trakcie smazenia do smaku.Dodac warzywa do zmielonej soii, nastepnie jajka, przyprawy, bulke tarta w takiej ilosci,azeby masa miala konsystencja jak na pasztet.Mozna dodac jeszcze lyzke smietany,ale to pozostawiam do wyboru,bo i bez niej pasztet jest super.

Piec w temp. 180 stopni C okolo 1 godziny.Mozna go podawac z ostrym sosem chrzanowym,pomidorowym lub z zurawinowym.

Zycze smacznego.

Jesli go przetestujecie dajcie znac.

Do tego pasztetu polecam salatke z kalafiora i brokula

Skladniki!

1/ jeden maly brokul

2/ maly kalafior

3/ szklanka zielonego groszku/ ja nie kupuje w puszkach tylko mrozony.Wrzucam na 5 minut do wrzatku,chwilke pogotuje i jest gotowy.Duzo lepszy.Polecam/

4/ 1 mala cebula

5/ troche naciowego selera

6/ sol,pieprz i majonez

Wykonanie:

Utrzec na tarce kalafior i brokul.Dodac zielony groszek pokrojona cebule w drobniutka kostke, troche pokrojonego w paseczki selera,sol,pieprz i majonez.pRZED PODANIEM POWINNA SIE JA SCHLODZIC PRZYNAJMNIEJ GODZINE W LODOWCE.PYCHA!!!

PASZTET Z ORZECHAMI

SKLADNIKI

1/ 1 opakowanie sera bialego /0,5 kg/

2/ 8 stolowych lyzek czubatych zmielonych orzechow

3/ 2 usmazone cebule

4/ troche bulki tartej

5/ 2 jajka

6/ sol,pieprz

Wszystkie skladniki wymieszac.Przelozyc to formy keksowej posmarowanej i wysypanej np,mielonymi orzechami i piec w temp 175 stopni C przez okolo 55 minut.

Wystudzic.

Pasztet mozna podawac na zimno z plastrami ananasa lub tez z zurawina,badz tez z nadziewanymi pomidorami.

POLECAM.

NASTEPNE PRZEPISY W NASTEPNEJ KORESPONDENCJI.

POZDRAWIAM

MARY

Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę jakiegokolwiek sporu...nigdzie też nie nakłaniałem do rewolucjonizowania diety (Twój wybór) a jedynie do zapoznania się z przytoczonymi faktami...czy ja mam buńczuczne podejście, hmmm nie zgodzę się z tym, wydaje mi się iż zbyt uczuciowo podchodzisz do tej całej sprawy...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co Wy na to?

...W związku z dużą zawartością fitoestrogenów soja jest podejrzewana o zmniejszanie poziomu testosteronu u mężczyzn oraz o pogarszanie ich płodności już w dzieciństwie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Soja

I coś z innej beczki : http://medigo.pl/artykul/document.php?id=502

http://www.animal-liberation.pl/index.php?d=347

i na końcu coś o menopauzie http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=11

No i podsumowując DeLarge znowu miał rację!!! Są i zalety i wady!!

Mary.... punkt widzenia zależy od punktu patrzenia

No a tutaj chodzi właśnie o wyrażanie swoich poglądów i dyskusję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak jest ze wszystkim, njapierw wmawiaja nam, ze dany produkt jest zdrowy i nalezy go spozywac. Po pewnym czasie, zaczynaja przeprowadzac badania i nagle sie okazuje, ze wcale nie jest tak pieknie jak mialo byc ... badz tu czlowieku madry ! Wydaje mi sie, ze nie mozemy dac sie zwariowac i musimy jesc wszystko w umiarkowanych ilościach, bo cos jesc musimy :mrgreen: A tak nawiasem poza soja, jest wiele innych straczowych, ktore rowniez mozna dobrze wykorzystac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.