Skocz do zawartości

Kuchnia Typu Wyspa


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję remont kuchni i zastanawiam się,czy sprawdza się kuchnia z wyspą,czy praktyczniejsza jest zabudowa ciągła-podzielcie się swoimi doświadczeniami.Nie wiem też,czy kuchnia z plytą elektryczną jest lepsza czy gazowo-elektryczna? Podobno płyta elektryczna jest droższa w użytkowaniu. Piszcie co wiecie-z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basqa mi się zawsze marzyła taka właśnie kuchnia z wyspą jedynie na filmach widziałam i bardzo mi się to podoba tylko do tego trzeba mieć wielką kuchnię i wydaje mi się że w kwadracie.Ja mam dużą kuchnię ale w prostokącie.Mam szfki wolnostojące w jednym ciągu dlam mnie to bardzo wygodne. Na drugiej stronie mam lodówkę i kuchenkę gazowo-elektryczną tak taniej.Ogólnie moja kuchnia mi się podoba jest wygodna nawet ostatnio zakupilismy mały telewizor więc mogę kucharzyć i patrzeć na pierdoły.No marzeniem jest właśnie wyspai jakis bar zrobiony ale to bym musiała sie przeprowadzić a to nierealne jak narazie.Pozdrawiam życzę udanego remontu :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Justyna zawsze marzyłam o takiej kuchni wyspowej,ale ani warunki mieszkaniowe ani finanse mi na to nie pozwalają.Ja mam zabudowe ciągłą z płytą gazową i wbudowanym pikarnikiem elektrycznym.Ale taka wyspa to jest kapitalna sprawa i ja osobiście na pewno bym nad tym pomysłem się głęboko zastanowiła.Pozdrawiam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam taka wysepke (zalaczam w pliku). Jestem niesamowicie zadowolona i polecam tym ktorzy maja warunki w kuchni na takie rozwiazanie. Dodaje miejsca do pracy, dodaje charakteru calej kuchni. Dla mnie akurat jest dobrym rozwiazaniem. Co do kuchenki gazowej vs. kuchenka elektryczna. Ja wole kuchenke elektryczna, moim zdaniem latwiejsza i wygodniejsza. Sprzatanie po wykipieniu to bulka z maslem. Brak bezposredniego kontaktu z ogniem. Jednak ma wady; wolniej sie rozgrzewa niz gazowe (moze jestem w bledzie, nie jestem pewna, ale tak mi sie wydaje), i operowanie moze byc drozdze, szczegolne w Polsce.

post-4726-1170737100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki Wam dobrzy ludzie...szczerze piszac, to sie zastanawialam czy dolaczyc zdjecie (to tak troche chwalenie sie chyba), ale przeciez byl to temat dyskusji...i ciesze sie ze wam sie podoba. Ja znalazlam na necie chyba polska firme Black Red White. Meble kuchenne wydaja sie wygladac super, szczegolnie mi sie podoba modernistyczna linia. Adres: www.brw.com.pl Tez chyba nie sa zbyt drogie, chociaz nie wszystkie meble maja ceny na stronie. Nie probujcie nawet pisac emaila, bo nikt mi nie odpisal a minal juz miesiac.

Milego dnia/wieczoru zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam kupowania mebli w salonach tzw.gotowców. Oszczędzają na materiale gdzie się da. To wszystko tylko na zdjęciu ładnie wygląda. No chyba że jakaś "renomowana" sprawdzona firma. Ja biorę sprawdzonego stolarza, jadę z nim do hurtowni płyt i akcesori meblowych, wybieram co mi się podoba i projektuję razem ze stolarzem. Sposób sprawdzony, polecam. Pracowałam kiedyś w takiej hurtowni to wiem co "wkładają" w te meble więksi producenci. A taki sobie stolarz potrafi czasami wyczarować cudeńka. Uwierzcie. Pozdrowionka. Marzanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się z Tobą Marra a dodatkowym plusem takich mebli na zamówienie jest to,że można wykorzystać dosłownie każdy centymetr powierzchni,ja takim sposobem zabudowałam sobie nieustawny przedpokój i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeżeli gabaryty pomieszczenia na to pozwalają to wyspa jest świetlnym rozwiązaniem, ale nie warto planować jej na siłę.

Jeżeli rozważasz płytę elektryczno-gazową to wybierz wariant np 2 palniki indukcyjne i 2 gazowe lub całość indukcja. Płyta indukcyjna w kosztach eksploatacji wypada podobnie jak gazowa, ale w kuchni jest dużo czyściej. Plusem indukcyjnej jest czas gotowania - trwa to szybciej niż na gazie. W zakupie nie ma już tak drastycznych różnic jak kiedyś.

www.kuchnie-nobilia.pl

Edytowane przez kuchnieNOBILIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.