Skocz do zawartości

Mufiny


Rekomendowane odpowiedzi

Nie minęło 3 godziny a tym razem wymyśliłam swoje dodatki i wyszły pyszne. Tym razem już pilnowałam czasu i są aromatyczne,w środku lekko wilgotne bo dałam rozgnieciony banan i...pokruszony wafelek w czekoladzie no i 3 łyżeczki kakao..Justynko....mam muffinkomanię! :( :) :) post-4359-007975000 1296661464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś zamiast masła użyłam 1/3 szklanki oleju a dodałam jeszcze trochę orzeszków ziemnych zmielonych w młynku do kawy,tak jeden młynek i dodałam to do masy a na koniec w babeczki powtykałam kawałki banana.Wyszły bardzo smaczne. post-4359-016325700 1296661638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam muffinki na obiad,do czerwonego barszczyku.Dodałam pokrojone drobniutko kilka plasterków salami ,cebulę pokroiłam w kosteczkę i podsmażyłam na oleju,jak przestygło wymieszałam z suchymi składnikami i dodałam z garść startego żółtego sera.Wyszło bardzo smaczne no i szybki obiad wszystkim smakował.A wierzch posypałam kminkiem.No i cukru dałam tylko łyżeczkę . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu zrobiłam...część kakaowych nadziane białym serem no i maślankowe z mrożonymi jagodami.Rewelacja! post-4359-042062200 1296661689_thumb.jpg Chyba muszę sobie sprawić formę z mini-muffinkami,takimi na dwa kęsy bo te moje są dość spore,zwłaszcza te serduszka są trochę za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rano robiłam z kawałkami krówek i pokrojonymi śliwkami suszonymi a teraz zrobiłam z pianką Marshmallow -z ciekawości,jak to się roztopi.Pianki były biało-różowe,cudownie pachnące a po roztopieniu muffinki są różowe.Szkoda,że powtykałam po pół pianki.... :mrgreen: post-4359-067373200 1296661118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo podoba mi się takie wymyślanie,nawet córkę zaraziłam i kiedyś sama zrobiła.A ja dziś upiekłam z mielonymi płatkami owsianymi;dałam szklankę tej owsianej mąki i szklankę zwykłej,bałam się,że nie wyrosną ale są jak zawsze udane.A do srodka dałam kilka pokrojonych suszonych moreli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Basieńko ja także kupiłam formę na muffinki-zachęciły mnie Twoje fotki.....piekłam już z jagodami,malinami ,czekoladą i bananami.Są super i oczywiście super przepis. Teraz proszę o radę i mam pytanie-bo Ty masz chyba formę silikonową i chciałabym wiedzieć jak się sprawuje bo mam jeszcze ochotę na formę na magdalenki a większość jest z silikonu.Nie wiem czy kupować czy nie.....a może ktoś ma foremkę na magdalenki i poleciłby mi gdzie mam kupić i jaką. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu-jestem bardzo zadowolona z form silikonowych i zawsze będę je polecać.Problemik przy tych formach,czy to muffinkowa czy zwykła prostokątna to przenoszenie napełnionej formy do piekarnika ale podkładam deseczkę pod spód i nic się nie wylewa,zsuwam formę i ok.Jak masz tylko okazję to bierz te magdalenkowe-ja u mnie w Lewiatanie widziałam foremki magdalenkowe ale takie zwykłe,metalowe/ale wolałam mini-babeczki/.No i przy formach silikonowych odpada kupowanie papilotek.Wyślę Ci PW z blogiem muffinkowym. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagadka:z czym są te muffinki?post-4359-035965400 1296660986_thumb.jpg :mrgreen: Odpowiedż na zdjęciu pod datą. :grin: Dodałam jeszcze...resztki chipsów o smaku golonki z chrzanem/do dziś nie wiedziałam,że takie są!/ oraz trochę ziaren słonecznika i kminku -to wszystko zmieliłam w młynku do kawy,taki jeden pojemnik był.No bo co miało się zmarnowac nie? :wink: I powiem Wam,ze jak jest barszczyk do popicia to rewelacyjnie smakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.