Skocz do zawartości

Warkocz Drożdżowy


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I ja pokusiłam się dzisiaj na warkocz Justynki. Masa to twaróg z przepisu i twarda marmolada na wierzch. Ja najpierw rozwałkowałam ciasto na stolnicy i rękoma przeniosłam je na blaszkę wyłożona papierem. Tam dopiero kończyłam swoje dzieło i nie było kłopotów z przenoszeniem warkoczy. Jeden warkocz zawiozłam dla taty łasucha, drugi powędrował do zamrażalki. Same wiecie dieta....:wink: na wszelki wypadek by nie kusiło w poście. Następnym razem do masy twarogowej dodam brzoskwinie. A to zdjęcia w przekroju.

post-2465-1172349527_thumb.jpg

post-2465-1172349545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj także zrobiłam warkocz Justysi i oczywiście miałam kłopot z przełożeniem do blachy...Jeden pomógł mi mąż przenieś a drugi syn. Troszke było śmiechu z przekładaniem bo trzeba było obchodzić sie jak z jajkiem aby nie rozpadło sie na części poszczególne. Poza tym pycha. Pozdrawiam Ewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że tyle osób upiekło te warkocze, bo naprawdę warto. Są pyszne!!! Zuziorku- Piękne Ci wyszły te warkocze . Gratuluję. Tato na pewno był zadowolony z tego słodkiego prezentu. Pozdrowionka. Renata :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko ja też muszę się pochwalić że wreszcie wczoraj upiekłam te warkocze.No i wszyscy ocenili że pychota oprócz mnie bo jestem na postnej diecie,ale tak mnie kusi że nie mogę wytrzymać. :wink: Oczywiście tak jak wszyscy miałam problem z przeniesieniem ich na blachę,ale Zuziorek podpowiedział jak to zrobić i na drugi raz na pewno skorzystam z rady. Moje warkocze są ,a właściwie już były bo niewiele zostało z serem i dżemem,na drugi raz spróbuje też z masą makową. Mam jeszcze pytanie do Zuziorka czy jeżeli ser z biedronki to bez żadnych dodatków . Jeszcze raz dzięki JUSTYNKO za wszystkie przepisy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apsik ser był z biedronki z wiaderka Zielona łąka. Zrobiłam wg przepisu Justyny,ale nie zmieszałam go z marmoladą. Troche się rozlał w czasie pieczenia, ale nic z warkoczy nie wyciekło. Mam jeszcze wizje na masę: twaróg, wiórki kokosowe. ubite białko, cukier puder, rodzynki Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Joanno! Składniki nadzienia, tzn. ser, mąkę jajko, cukier, zmiksować razem. Natomiast marmoladę lub dżem możesz położyć na środku tego nadzienia serowego, tak jak widać to na zdjęciu Zuziorek. Fajnie Joasiu, że zdecydowałaś się upiec te warkocze. Są pyszne a do tego wyglądają bardzo okazale. Życzę Ci udanego wypieku, no i smacznego. Pozdrawiam Cię cieplutko. Renata :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.