Skocz do zawartości

Ślimaczki Kokosowe


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI CIASTO 40dag mąki 3 łyżki kwaśnej śmietany 5 dag drożdży 1 margaryna 1 lub 2 łyżki mleka 4 żółtka cukier waniliowy Połączyć wszystkie składniki,zagnieść ciasto i podzielić na 4 części.Schłodzić w lodówce około 1 godziny. MASA KOKOSOWA 4 białka 25 dag cukru 20 dag wiórków kokosowych Białka ubić na sztywno,dodać stopniowo cukier,ubijać i na koniec wymieszać z wiórkami. Każdą część ciasta rozwałkować,[dość cienko],wyłożyć na nią część kokosu i zwinąć jak makowiec.Zwinięte ciasto kroić na centymetrowe plasterki.Ślimaczki układać na blasze ,najlepiej na papierze i piec na złoty kolor około 15 minut. SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mama mia! Apsik, przepis zapowiada sie na bardzo smaczny, dzieki wielkie. Reni dzieki za zdjecie, zmobilizowalo mnie do pieczenia. Ale mam jedno pytanie. Widze ze dodane sa drozdze, ale nie odstawia sie ciasta aby "wyroslo". Moze to banalne pytanie, ale pieczenie ciast to nie jest moja mocna strona, wiec jak widze drozdze to troche sie boje, haha. Po drugie tu gdzie mieszkam nie ma takich drozdzy jak w Polsce tylko w proszku, ktore sie miesza z ciepla woda i czeka az "zamusuja", wiec troche jestem zmieszana jak poradzic sobie z tymi nieszczesnymi drozdzami. Docenie jakiekolwiek porady. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KITKA-drozdże instant mogą zastąpić świeże,taka paczka na 0.5kg mąki odpowiada 25g świeżych.

Nie kazde ciasto drożdżowe musi być zostawione do wyrośnięcia,

http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=8

Podsyłam link o tych ciastach bo nie mam teraz czasu na przepisywanie.

Pozdrawiam .

Reniu-piękne ciacha zrobiłaś,jak zwykle!

Kiedyś piekłam podobne ślimaczki,tylko z bakaliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama mia! Apsik, przepis zapowiada sie na bardzo smaczny, dzieki wielkie. Reni dzieki za zdjecie, zmobilizowalo mnie do pieczenia. Ale mam jedno pytanie. Widze ze dodane sa drozdze, ale nie odstawia sie ciasta aby "wyroslo". Moze to banalne pytanie, ale pieczenie ciast to nie jest moja mocna strona, wiec jak widze drozdze to troche sie boje, haha. Po drugie tu gdzie mieszkam nie ma takich drozdzy jak w Polsce tylko w proszku, ktore sie miesza z ciepla woda i czeka az "zamusuja", wiec troche jestem zmieszana jak poradzic sobie z tymi nieszczesnymi drozdzami. Docenie jakiekolwiek porady. Dzieki!

Pierwszy raz wstawiałam ciasto drożdżowe do lodówki, choć wcześniej miałam takie przepisy. Nie obawiaj się, ciastka pięknie wychodza i wyrastaja

w piecu. Życzę udanego wypieku, no i smacznego! Pa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KITKA-drozdże instant mogą zastąpić świeże,taka paczka na 0.5kg mąki odpowiada 25g świeżych.

Nie kazde ciasto drożdżowe musi być zostawione do wyrośnięcia,

http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=8

Podsyłam link o tych ciastach bo nie mam teraz czasu na przepisywanie.

Pozdrawiam .

Reniu-piękne ciacha zrobiłaś,jak zwykle!

Kiedyś piekłam podobne ślimaczki,tylko z bakaliami.

Dzięki Basga! Bardzo lubię nie tyle jeść, co piec ciasta. Na tym forum jest tyle ciekawych przepisów, że moi domownicy nie nadażaja z jedzeniem

tego, co upiekę. Dlatego częściej zapraszam gości. Pa :razz: :razz: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie porady i natychmiastowa pomoc. Dzieki dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.