Skocz do zawartości

Obiad Konkretny / Opis Dokładny.


slawera

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę obiad. W sumie nic wyszukanego ale za to smacznego i sycącego.

Składniki:

1 jako;

1-2 bułki suche;

2-3 łyżki mleka;

2 połówki fileta drobiowego (z kurczaka, rozmrożony i umyty);

0,5 kg. ziemniaków;

~ mieszanka przypraw (do smaku: sól, pieprz, czosnek granulowany, papryka słotka, chili, bazylia, kolendra, gorczyca-mielona).

Sprzęt:

kuchnia (gazowa lub elektryczna);

patelnia teflonowa (najlepiej taka mocno używana);

garnek do gotowania na parze.

szpatułka drewniana (do obracania kotletów);

tłuczek do mięsa;

drewniana solidna deska;

płaska miseczka.

Do dzieła:

Mięso myjemy ( jeśli było zamrożone to rozmrażamy wcześniej) jeśli jest grube to przekrajmy wzdłuż, kładziemy na deskę lekko posypujemy mieszanką przypraw i ubijamy tłuczkiem do mięsa tak by przyprawy "wnikały" w mięso. Odkładamy je na minutę.

W między czasie obrane ziemniaki wkładamy do sitka z garnka, w którym nalewamy tyle wody by nie dotykały ziemniaków. Ziemniaki gotowane na parze smakują prawie jak "młode ziemniaczki". Do płaskiej miseczki wbijamy jedno jajo i 2-3 łyżki mleka i energicznie mieszamy tak aby białko żółtko i mleko się połączyły w jedną masę. Do płaskiego talerza wsypujemy bułkę tartą (ja polecam tartą samodzielnie z wcześniej wysuszonej, przetartej na tarce i przesianej w sitku). Mięso ubite i przyprawione moczymy w przygotowanej mieszance jajeczno-mlecznej i obtaczamy w bułce tartej i powtarzamy to jeszcze raz. Teraz hop mięsko na patelnie rozgrzaną z odrobiną oleju i smażymy na małym ogniu.

post-4653-1169473345_thumb.jpg

Tak oto wygląda moje dzieło. Jeśli chodzi o tą "rybe"... no to potrzebny jest ostry nóż . :grin:

Do obiadku polecam sosik...ale w tej sprawie to do ...

Dołączona grafika <- Miuriel..

Nie lubię robić sosów.. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje slawera! Obiadek był pyszny. Sosik: 10 dag margaryny szklanka bulionu kilka suszonych śliwek łyżka miodu łyżka przecieru pomidorowego mąka Margarynę rozgrzać, podsmażyć pokrojoną w krążki cebulę, wlać bulion, dodać śliwki, przecier miód, pogotować chwilkę. Sos zagęścić mąką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- monia79

PS. Żona mówi, że przesadziłem z tą dokładnością opisywania. Ja zawsze uważałem, że książki kucharskie są dla zaawansowanych "kucharzy", a dla takich jak ja zawsze brakuje dokładnego opisu. Pewne rzeczy wydają się oczywiste tak jak na przykład, że filet drobiowy ma być odmrożony przed usmażeniem ale ja na przykład kiedyś nie wiedziałem i wyszła papka nie kotlet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.