Skocz do zawartości

Stanolami W Cholesterol


mistall

Rekomendowane odpowiedzi

hej, korzystal ktos moze juz z produktow benecolu? czy to sie rzeczywiscie sprawdza? czy stanole dzialaja na poziom cholesterolu tak skutecznie ? podobno nawet lekarze czesto zalecaja kuracje benecolem (zastepujac calkowicie maslo w codziennej diecie), zeby uniknac potrzeby obciazania organizmu medykamentami na obnizanie cholesterolu tj. statynami. dajcie znac, czy ktos z was to stosowal i czy rzeczywiscie byly jakies wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja stosuję jogurciki benecolu naturalny, truskawkowy lub brzoskwioniwy, z tego co sie orientuję to dzienna dawka to albo jeden jogurt albo 2 kromki z benecolem do smarowania, ale ze względu, że ja nie smaruję chlebka niczym to używam jogurtów..... moja koleżanka stosowała benecol do smarowania i miała super rezultaty - w 2 tygodnie 20% cholesterolu mniej, ja jeszcze nie robilam badań, ale znacznie lepiej sie czuję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, dzieki wielkie za linka, przyznam, ze mi sie troche rozjasnilo, ale cwaniaki sa w gole z finow, bo wyczytalem, e oni sobie te stanole opatentowali i benecol jest jedynym produktem na rynku, ktory posiada stanole w tak znaczacych ilosciach. jakies takie porownanie widzialem, ze trzaby wszamac 8 kg kukurydzy, zeby sobie zapewnic jedna dzienna kuracje odnawiajaca nasze żyły. to ja dziekuje....juz wiem skad sie wziely children of the corn u Kinga :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie, kto ma teraz czas na zdrowe odzywianie, chociaz ja robie co moge. w kazdym razie stanole nikomu jeszcze nie zaszkodzily, a profilaktyka jest kluczem do bycia zdrowym. wyznaje zasade, lepiej zadbac o siebie wczesniej niz, zeby mialoby sie okazac , ze jest za pozno na cokolwiek. ciezka konstrukcja zdania, ale wiadomo o co chodzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistall widze, że jestesteś nastawiony prozdrowonie na życie..... benecol, diety i pewnie sport, ale jaką dietę stosujesz? Czy taka specjalną dla osób z podwyzszonym cholesterolem (nie wiem czy w ogóle taka jest), czy tylko poprostu unikasz pewnych "pro-cholesterolowych" produktów? Jeśłi tak to czego dokladnie unikasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczylem w ramach zdrowego rozsadku produkty zawierajace sporo cholesterolu, czyli tluste miesa, troche mniej jaj wcinam, no i zaczalem smarowac benecolem. zobacze czy taka kuracja jest rzeczywiscie skuteczna, ale jestem dobrej mysli. pewnie to autosugestia, ale czuje sie od jakiegos czasu lzejszy, szybszy i zdrowszy dzieki temu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podrobami i mięsem, słyszałam, że podroby - wątróbki żołądki itp to zabójstwo cholesterolowe, co ze słodyczami, serami itd?, a używasz oliwy z oliwek i innych produktów które dostarczają dobrego cholesterolu? bo chyba w tym wszystkim chodzi także o pozbywanie sie LDL a pochłanianie HDL, nie? a jogurty benecolu też używaż?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mięso rzecz jasna, szczegolnie tluste zawiera duzo cholesterolu, podroby to samo, drobiowa skóra, sery, szczegolnie podpuszczkowe, dojrzewajace. oliwe z oliwek uwielbiam, ale tylko extra virgin, innych nie tykam. co do źródeł cholesterolu, to nie ma zrodla dobrtego, bo to czy bedzie sie odkladal w zylach czy nie, zalezy od nosnikow tego cholesterolu czyli lipoorotein LD czyli małej gęstosci lub HD czyli duzej gestosci. a co do jogurtow, to probowalem, bardoz smaczne, ale nie potrzebuje, bo mi margarynka wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałam tych jogurcików, bardzo dobre i tam na opakowaniu jest że taki jedne jogurcik to jedna porcja dzienna i mozna skutecznie walczyć z cholestetolem. Jogurcik dziennie lub 2 kromki z benecolem.... no to fajne urozmaicenie... A jesli są te 2 kromi z benecolem to reszta chlebka jeśłi jem więcej niż 2 to rozumeim, ze mogę posmarować inną margarynką, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.