Skocz do zawartości

Mój Pomysł


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

W szafce miałam mleczną szybkę. Dwa lata temu pomyślałam o witrażu, zrobiłam zdjęcia mebli, wzięłam szybkę i udałam się do plastyczki która namalowała to co jest widoczne. Teraz mam inny pomysł, kupić szkło i dać zrobić witraż bardziej delikatny. Bardzo lubię jak ktoś coś mi doradzi i teraz nie wiem czy nadal zostać przy tym witrażu czy go zmienić? Czekam na doradzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sama musisz zdecydować. Tylko ty wiesz jak się czujesz w kuchni z tym witrażem i czy potrzebujesz zmiany. Powiem tylko, że mi się ten witraż baaaardzo podoba i ja bym go nie zmieniała, ale ja jestem osobą, która się bardzo przywiązuje do przedmiotów i rzadko je zmieniam. No chyba, że się zużyją. Podsunęłaś mi pomysł na upiększenie mojej kuchni. Ja też mam podłużną szybę w szafce. Nie jestem do niej przywiązana. :grin: :grin: Szyba nieciekawa, w zwykłą kratkę. Może się skuszę na coś takiego, o ile znajdę u nas kogoś kto mi takie cudo wymaluje. Ps. Pierwszy raz widzę "grzyby mielone". Sama mieliłaś? Doskonały pomysł na przyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INO-mam takie same słoiczki na przyprawy. Witraż bardzo ładny i bardzo pasuje kolorystycznie do Twojej kuchni,ja bym go zostawila. Ja tez rzadko co wyrzucam,twierdzę,że kiedyś może się przydać. Widziałam chyba w OBI takie folie samoprzylepne w różnych kolorach i wzorach,także jako witraże więc jak chcesz poeksperymentować,to może kup taki na wymiar szybki i będziesz miała coś nowego a i witraż zostanie bo pewnie jego wykonanie nie było tanie. Ja z kolei aby odnowić stare i znudzone meble pomalowałam je farbą wodorożcieńczalną i mam coś nowego tanim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedmiotów ja też się bardzo przywiązuję, jeżeli chodzi o wystrój to lubię zmiany. Zdjęcie też nie bardzo wyszło bo ściany mam białe a na zdjęciu taki brzydki ciemny kolor. Ja doradzam gdzie możesz dać zrobić witraż. Jest u nas taki sklep H.D.M. w sprzedaży mają panele zlewozmywaki i.t.p. i w tym sklepie robią witraże, mają różne wzory, ja nie byłam tym zainteresowana bo witraż już miałam zrobiony. Ja dogadałam się w sklepie gdzie sprzedają pamiątki, były różne szklanne przedmioty ładnie wymalowane i sprzedawczyni zapisała mój numer stacjonarny i podała tej plastyczce która na tych przedmiotach malowała i w ten sposób miałam załatwione. Grzyby osobiście mieliłam, mam takie urządzenie na prąd, bardzo stare kupione nie u nas które służyło do mielenia kawy i mięsa na tatar, pojemniczek do kawy wyjęłam i spróbowałam na tym nożu do tatara i tak ładnie mieli mi grzyby na mączkę. Miuriel jak posiadasz młynek do kawy to spróbuj, wydaje mi się że grzyby da radę zmielić. Jak dobrze by było jakby inne osoby dodały nam swoje pomysły na różne dekoracje i t.p. Ja latem dodam zdjęcie co stawiam na zewnętrznym parapecie gdzie mam balkon. Mam nadzieję że więcej osób doda różne porady, bardzo zapraszam. Basiu przed zrobieniem tego witrażu miałam z OBI już tą folię samoprzylepną. Za namalowanie płaciłam 100 zł, odbierąjąc kupiłam bombonierę, bo wiadomo mi było że ona ma trójkę dzieci i w ten sposób sobie jeszcze dorabia, tak się ucieszyła ta plastyczka że w prezencie ofiarowała mi mały kieliszek okolicznościowy pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Halinko! Bardzo podoba mi się Twój witraż :grin: Mnie też bardzo denerwowały szyby w drzwiach więc zamówiłam sobie z Klubu Dla Ciebie (zamówienia można składac również przez internet i nie trzeba później zamawiac systematycznie) książkę "Malujemy na szkle" i tam jest opisane co i jak się robi są również szablony które się podkłada pod szybę i maluje, więc kupiłam farby w sklepie dla plastyków konturówka czarna około 7-9zł a farby do tła około 5-6 zł ( kupiłam 1 konturówkę i 5 kolorów ) i wzięłam się do malowania z dziecmi. Pomalowaliśmy 2 małe szyby i 2 duże . Mam jeszcze do pomalowania jeszcze jedne drzwi i tak sobie pomyślałam że farby będzie dużo więc pomalujemy jeszcze kilka obrazków na ścianę zawsze trochę inaczej no i nie to samo co w sklepie. :) :grin: a i za małe pieniądze a ile frajdy przy malowaniu. Jak tylko kupię baterie do aparatu zrobię zdjęcia i zamieszczę może nie takie ładne jak malowane przez plastyków :grin: ale co mi tam trening czyni mistrza :grin: Do zmywania używam acetonu schodzi super można poprawiac do bólu :grin: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu! pomysł miałaś wspaniały i teraz napewno Twoja rada i pomoc przyda się innym. Na półce co mam słoiczki, to męża siostrzennica mi zrobiła naklejki na nie, a ja podałam tylko wymiary. Na samo przylepnym papierze też szablonowo zrobiła literki a ja ponaklejałam i jaka to jest wygoda, jak się zakurzą to tylko wilgotną ściereczką się zmywa i te literki są tak ładnie wypuklone. Kasiu napewno masz ładnie wymalowane, mam pewność i tak jak obiecałaś dołącz zdjęcia ja bedę czekać na nie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne Kasiu!!!Ale zdolniacha z Ciebie.Szkoda że tak daleko mieszkasz,bo bym Cię poprosiła o przysługę.Ja nistety mam dwie lewe ręce do wszelkiego rodzaju prac manualnych i nawet bym nie próbowała bo szkoda by było farb.Jeszcze raz gratuluję pomysłu i wykonania.Aha przypomniało mi się że widziałam kiedyś u znajomej ozdobione w ten sposób szkllanki i butelki.Myślę że jest to fajny pomysł na niebanalną ozdobę.Pozdrawiam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gabi za pochwały, ale to naprawdę nic trudnego :wink: trzeba tylko się odważc a później już leci :razz: Trzeba trochę byc szalonym tak jak ja ( jak mówią moi znajomi jestem nieobliczalna zawsze czymś Ich zaskoczę :wink: ) zebrac się na odwagę i do dzieła. Na słoiczkach zamiast naklejek można wypisac nazwy samą konturówką i wtedy nie będzie problemu że zżółknie a konturówki są też w różnych kolorach. Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.