Skocz do zawartości

Sos Do Spagetti


Marra

Rekomendowane odpowiedzi

Dorotko zgodnie z obietnicą załączam pierwszy przepis Sos do spagetti dla 5 osób: 4 puszki pomidorów całych bez skórki (najtansze ok 1,70zł/szt) 2 główki czosnku 2-3 łyzki oliwy z oliwek (może być zwykły olej) ser żółty do posypania (najlepszy jest parmezan ale ostatnio dałam salami i też był dobry) przyprawy: bazylia, oregano, tymianek, pieprz, sól, (lub gotowa przyprawa do kuchni włoskiej Knorra) Na głeboką patelnię dać oliwę (olej) i obrany, pokrojony drobno czosnek. Ciągle mieszając zarumienic go. Następnie dodać pomidory z puszek, troszke soli, pieprzu i nakryć patelnię "siatkową" przykrywką bo będzie "pryskać" na boki. Dusić ok 10 min co chwila mieszając. Następnie rozdrobnić pomidory (ja robię to tłuczkiem do ziemniaków), i dusic kolejne 15 min, żeby woda odparowała. Na 5 min przed końcem duszenia dodac przyprawy-do smaku. Ugotować makaron, przed odcedzeniem dodać do wody łyzkę oleju, to nie bedzie się sklejał. Makaron wyłożyć na talerze, na to sos i posypać żółtym serem. Smacznego!! Zamiast pomidorów z puszki daję świeże ale tylko w sezonie kiedy są tanie. Należy je tylko zaparzyć, obrać ze skórki i pokroic w kostkę. Sos jest jeszcze lepszy. Pomidory z puszki przed wylaniem na patelnię również można pokroić w kostkę, to nie trzeba ich potem rozgniatać. Żeby zrobić gęstszy sos to nie należy wylewać zalewy z puszek tylko wyciągnąć same pomidory. Jako przyprawy to bardzo dobre są te kosteczki Knorra, wtedy dodaję po kostce bazylii, oregano i tymianku a czasami równiez dodatkową kostkę czosnku, jeśli sos jest kwaśny. Polecam i odpowiem na dodatkowe pytanka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może się wydawać duzo ale wcale tego czosnku nie czuć a nawet na końcu czasami dodaję kosteczke Knorra. Jeśli ktoś nie lubi czosnku to mozna mniej :grin: Ale nawet moje dzieci stwierdziły ze jak jest więcej to lepsze. Pozdrawiam czekam na nastepne pytanka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo bardzo bardzo :( Robiłam spaghetti w ubiegły piątek z wykorzystaniem sosu z Twojego przepisu i wyszło pycha... czosnku było w sam raz. Mąż wtedy przyszedł późno z pracy, ale ja już nie mogłam się doczekać i sama zjadłam swoją porcję :) Teraz jestem troszeczkę zajęta, ale już niedługo dołączę zdjęcie i dodam Twój przepis na stronę główną Smacznego :( Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dorotko dziękuję za słowa uznania :wink: Dodam jeszcze do przepisu, że ostatnio kupiłam w markecie świeżą bazylię, pozrywałam listki (nie wszystkie) opłukałam i udekorowałam talerze. Aromacik i smak był niesamowity. Gdyby jeszcze zrobić sosik ze świeżych pomidorków...... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Marra fajny przepis. Ja robie podobnie tylko zamiast pomidorów z puszki kupuje bardziej dojrzałe wyparzam w gorącej wodzie podgotowuje je w rondelku z mała ilością wody , na 5 pomidorów 2 łyżki stołowe wody.Z tego robi się taka mała "ciapka". Taka mase dodaje go garneczka i duszę na małym ogniu dodając inne przypawy i do zageszczenia dodaje trochę keczupu :smile: Pozdrawiam

http://dlakadegocofa...a.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.