Skocz do zawartości

Parówki W Cieście Drożdżowym


kaya

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! Cieszę się, że mogę wam przekazać przepis na łatwą, tanią, a co najważniejsze smaczną kolację. Przepis ma wiele zalet: prosta receptura i fakt, że nie trzeba czekać aż ciasto drożdżowe wyrośnie, gwarantuje szybkie przygotowanie potrawy. Poza jego zaletami dopatrzyłam się jednej wady: po upieczeniu parówki szybko znikają ze stołu. PARÓWKI W CIEŚCIE DROŻDŻOWYM 10 parówek małych (lub 5 dużych) 25 dag mąki 2 dag drożdży łyżka mleka 2 łyżki kwaśnej śmietany jajko łyżeczka oleju łyżeczka cukru sól Do mąki dodacć drożdże rozprowadzone w letnim mleku i cukrze; śmietanę; żółtko; olej i odrobinę soli. Ciasto należy oczywiście wyrobić i od razu rozwałkować na cienki placek. Parówki obrać z foli. Długie parówki przeciąć na pół. Placek posmarować lekko spienionym białkiem. pokroić nożem na paski szerokości 2 cm. Na każdym płożyć parówkę i spiralnie owinąć paskiem ciasta. Tak przygotowane parówki ułożyć dość lużno na blaszę wysmarowanej tłuszczem, posmarować resztą białka (ja polecam raczej olej, białko bardziej się przypala). Piec na złoty kolor. Podawać z ketchupem i sałatą lub kapustą pekińską wymieszaną z sosem sałatkowym Knorra- wg mnie najlepszy to koperkowo ziołowy. Możecie także przyrządzić własny sos winegret. Ja już wiem co przygotuję na kolację, a wy? Naprawdę warto spróbować! Smacznego. Kaya. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parówki pieką się błyskawicznie. jeżeli wstawisz je do nagrzanego do 180 stop. piekarnika pieczenie nie powinno trwać dłużej niż 20 min. ja wsuwam blachę o jeden szczebel wyżej w piekarniku - bliżej górnej grzałki- dzięki temu trwa to tak krótko. złoty kolor świadczy o tym że są dobre. udanej próby Ewuniu. napisz jak się udały pozdrowienia KAYA :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre te parówki. Zrobiłam je juz 2 lata temu na pierwszą przekąskę w moim domu nowym domu dobrze sie sprzedał i wszystkim smakowało i moja bratowa na wielu imprezach to dnie serwuje. bardzo polecam :razz: . pyszne z ketchupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.