Skocz do zawartości

Do Czego Wykorzystać Kapuste Pekińską?


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam dużą główkę kapusty pekińskiej.Napewno zrobię z niej sałatkę z zupek chińskich ale jeszcze mi spora ilość zostanie . Macie jakieś pomysły do czego ją wykorzystać.Ja mam pustkę w głowie.Bardzo rzadko kupuję pekińską na ogół jej nie używam. Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję bardzo często kapustę pekińską,bo ją bardzo lubimy.Jeżeli zdarzy mi się kupić dużą główkę,której od razu nie wykorzystam,to resztę zawijam w folię spożywczą i dalej przechowuję w lodówce-nawet tydzień.Czasami używam jej do zrobienia gołąbków bez liści lub po prostu robię do obiadu surówkę z dodatkiem startej marchewki,jabłkiem i cebulą lub porem,a sos robię z majonezu wymieszanego ze śmietaną gęstą,solą i pieprzem.Latem surówki wzbogacam ogórkiem,pomidorem,papryką i dodaję któryś sos knorra w torebce.Do grilla latem w sałatce nie może zabraknąć sera fety.Mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :grin: świetny pomysł z gołąbkami :grin: gabi-ostra napiszesz w przepisach przepis na te gołąbki bardzo bym była wdzięczna :) szczerze to jeszcze gołąbków nie robiłam :grin: chyba że wieczorem poszukam na forum może znajde.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko! Kapustę pekińską zamiast białej wykorzystałam ostatnio do zrobienia dania głównego z przepisu De Large: filety z kurczaka, warzywa + kluski kładzione. Potraw ta z pekińską szybciej się wykonuje i jest delikatniejsza w smaku. Polecam. Renata :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kapusty pekińskiej bardzo często robie surówki do obiadu z różnymi dodatkami - co się nawinie - marchewka, pomidor, rzodkiewka, kukurydza, a czasami jak nie ma nic to robię taką - tylko pekinka, sól pieprz, sproszkowana czerwona papryka, koperek, oliwa z oliwek - taka też jest bardzo dobra. Czasami z pekinki robię sałatki - pokrojoną kapustę pekińską solę, zostawiam na około 15 minut, następnie dodaje do niej jajka, żółty ser, szynkę, ogórki konserwowe (wszystkie te składniki kroję w kostkę) do tego trochę majonezu, przyprawy i gotowe - sałatka szybka i dobra :grin: Dodam jeszcze, że kapusta pekińska ma mało kalorii - a oto dowód wyczytałam, że 1 kg kapusty pekińskiej (średniej wielkości kapusta) ma około 120 kcal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.