Skocz do zawartości

Thermomix


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Na pracowni w szkole również mamy thermomixy:) w tym cudzie da sie zrobić wszystko :) począwszy od zmielenia, parzenie, gotowania, mieszania wszystko, poprostu wszysto:D kiedyś w mojej kuchni nie zabraknie tego urządzenia jak i również maszyny KitchenAid, która też ma wiele, wiele funkcji:)

post-12679-1231692917_thumb.jpg

post-12679-1231692925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jestem szczęsliwym posiadaczem tego sprzetu i jestem wniebowzięta że go mam. Skraca czas przygotowywania potraw, robi mase rzeczy bez wyciagania mikserów, tysiąca łyżek itp. Ale musi stać w kuchni na wierzchu żeby korzystac z niego bezustanie. Na początku nie mogłam przekonać się do gotowania w nim zup, ale szybko przekonałam się że nie sa one gorsze niz gotowane w garnku. Z praktyki odradzam tylko rozdrabniania w nim pora i czosnku bo dość intensynie smakuje i pachnie w potrawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem szczęsliwym posiadaczem tego sprzetu i jestem wniebowzięta że go mam. Skraca czas przygotowywania potraw, robi mase rzeczy bez wyciagania mikserów, tysiąca łyżek itp.

Ale musi stać w kuchni na wierzchu żeby korzystac z niego bezustanie.

Na początku nie mogłam przekonać się do gotowania w nim zup, ale szybko przekonałam się że nie sa one gorsze niz gotowane w garnku.

Z praktyki odradzam tylko rozdrabniania w nim pora i czosnku bo dość intensynie smakuje i pachnie w potrawach.

:mrgreen:Witam! W termomixie można praktycznie gotować wszystko,mielić, miksować ,szatkować,ubijać a także ważyć.Mimo,że on nie jest tani ,to jego przydatność w kuchni jest mimo wszystko, adekwatna do ceny.Mam go już 5 lat i teraz przygotowanie posiłków,gotowanie i czas jaki spędzam w kuchni stanowczo się skrócił i potrawy są zdrowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odziedziczyłem po szwagrze Termomix . w domu nikt nie jest zainteresowany używaniem go,ja sam nie wiem czy ma pełne "oprzyrządowanie" jaki to model,jak to działa itd. Wiem z licznych wypowiedzi że ten sprzet to fajna sprawa i nie tani,tym bardziej głupio mi że to obrasta w kurz Szwagier używał do do robienia chlebusia/wiem bo jadłem-super/ Ponieważ ja zupełnie nie mam zdolnosci kulinarnych myśle że powinienem go sprzedać i tu pojawia sie problem -nie wiem jak do tego sie zabrać bo jak już pisałem wiem tylko że to TERMOMIX i tyle może ktoś mi podpowie jak do tego sie zabrać Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odziedziczyłem po szwagrze Termomix .

w domu nikt nie jest zainteresowany używaniem go,ja sam nie wiem czy ma pełne "oprzyrządowanie" jaki to model,jak to działa itd.

Wiem z licznych wypowiedzi że ten sprzet to fajna sprawa i nie tani,tym bardziej głupio mi że to obrasta w kurz

Szwagier używał do do robienia chlebusia/wiem bo jadłem-super/

Ponieważ ja zupełnie nie mam zdolnosci kulinarnych myśle że powinienem go sprzedać

i tu pojawia sie problem -nie wiem jak do tego sie zabrać bo jak już pisałem wiem tylko że to TERMOMIX i tyle

może ktoś mi podpowie jak do tego sie zabrać

Pozdrawiam

Ja bym na Twoim miejscu się go nie pozbywała (choć to niezły interes może być :)), tylko wykorzystała go właśnie do poprawienia swoich umiejętności kulinarnych :grin:

chomik uj . pl/no_idea/przepisy/Thermomix (wpisz bez spacji) tutaj masz kilka książek do ściągnięcia, przepisy są bardzo szczegółowe. Dobrze by było znaleźć do niego instrukcję żebyś zobaczył co jest co.

Poza tym z tego co wiem, Vorwerk organizuje w wybranych miastach tzw warsztaty kulinarne dla użytkowników Thermomixa. Sama myślałam o wybraniu się na taki, choć mam ten sprzęt od dobrych 10 lat :) Poszperaj na ich stronie

znalazłam w ich sklepie internetowym zdjęcia, także możesz zobaczyć który masz model i co jest co z akcesoriów, musisz pogrzebać na stronie firmy Vorwerk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu się go nie pozbywała (choć to niezły interes może być :)), tylko wykorzystała go właśnie do poprawienia swoich umiejętności kulinarnych :grin:

chomik uj . pl/no_idea/przepisy/Thermomix (wpisz bez spacji) tutaj masz kilka książek do ściągnięcia, przepisy są bardzo szczegółowe. Dobrze by było znaleźć do niego instrukcję żebyś zobaczył co jest co.

Poza tym z tego co wiem, Vorwerk organizuje w wybranych miastach tzw warsztaty kulinarne dla użytkowników Thermomixa. Sama myślałam o wybraniu się na taki, choć mam ten sprzęt od dobrych 10 lat :) Poszperaj na ich stronie

znalazłam w ich sklepie internetowym zdjęcia, także możesz zobaczyć który masz model i co jest co z akcesoriów, musisz pogrzebać na stronie firmy Vorwerk

no tak,tylko jajecznica to już dla mnie problem a co dopiero..........

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja też jestem zainteresowana kupnem tego cuda, ale sama nie wiem.. Czy rzeczywiście tyle razy go będę używać? Gotujecie też normalne potrawy bez użycia thermomixu? W domu już mamy parę maszyn, które parę razy się użyło, a teraz w piwnicy stoją typu frytkownica, w której też można rybę robić, maszynka do robienia chleba i konfitur etc... Obawiam się, że z thermomixem może stać się to samo, że też wyląduje w piwnicy... Trochę się nim pobawię, a potem się znudzi... nie wiem, a jak jest z Wami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam też zastanawiam sie i czytam różne opinie o tym urządzeniu, przy tym natknęłam sie na stronę speedcook.pl , jest to urządzenie podobne , a nawet lepsze i jest to produkt poski 1/ 3 tańszy kosztuje 2599 syszeliście o tym cudzie mam ochote zakupić :cool: :cool: :cool: :wub: :wub: :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.