Skocz do zawartości

Druga Maszynka Do Mielenia Miesa


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przydarzyło mi się coś zabawnego. Było to nazajutz po orkanie Cyryl i działała tylko jedna faza. Przyjechała córka i chciałam jej zrobić przyjemność, więc postanowiłam upiec jej ulubiony pasztet. Wcześniej już kupiłam wątróbkę cielęcą, która się odmrażała ( a kot pilnował, żebym przypadkiem nie zaczęła jej smażyć bez niego :grin: ). Ugotowałam mięsko, usmażyłam cebulkę, Wszysto już było przygotowane no więc wyciągam maszynkę do mielenia mięsa, zakładam sitko do maku, włączam, a tu nic!! Nie chce ze mną gadać!! Trudno mówię, kupię jakąś ręczną. Pojechałam do miasta, ale w żadnym (z 3 :grin: ) sklepie nie było. No cóż, myślę, choć nie lubię pójdę pożyczyć. Sąsiadka, miła kobieta, pożyczyła mi swoją elektryczną, choć prosiłam o taką na korbę. Pasztet był pyszny, upiekłam takie cztery szklane rynienki, jak keksówki. Nazajutrz pojechałam na zajęcia do Szczecina, zobaczyłam maszynkę Zelmera, myślę, no bez niej nie da się żyć!!! Kupiłam. Cała szczęśliwa wróciłam do domu, właśnie włączyli wszystkie fazy. Nie wiem co mnie podkusiło, włączyłam tą starą 16 letnią do tego gniazda co zawsze, a ona chodzi!!! :) No i takim sposobem mam dwie. Ale to nic, dokupie sobie szatkownicę i nową bedę używać do warzyw, a starą do mięsa. W końcu kiedyś musi się zepsuć, już jest taka stara. Najwyrażniej ta maszynka przyzwyczaiła się do jednego gniazdka!!! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj POLU. Jak to mówią-lepiej mieć niż nie mieć. Też mam taką maszynkę zelmera z szatkownicą-super sprawa,suróweczki robią się migiem. Moja poprzednia maszynka do miesa-taka ręczna, kiedyś przy mieleniu suchych bułek odmówiła współpracy i pękła na pół,na spawie. Potem własnie kupiłam elektryczną i mam nadzieje,że nie upodobała sobie jednego gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj Basiu. Okazało się, ze problem był nie w gniazdku a w fazie. Była tylko 1 faza, a większość gniazdek u mnie jest podpięta pod 3 fazy. Ale jestem bardzo zadowolona, że kupiłam tę maszynkę bo jest bardzo dobra. Pozdrawiam Cię serdecznie po mojej długiej nieobecności na forum. Teraz odrabiam zaległości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

;) ja miałam niedawno taka przygodę z prądem że np na kuchence elektrycznej działały dwa palniki, połowa gniazdek nie działała, ponieważ było to po burzy wezwałyśmy elektryka, przyjechał na drugi dzień i okazało się że to właśnie nie ma jednej fazy, na szczęście niedługo włączyli :) u nas wtedy nie działała lodówka, ale jak się zorientowałam że w niektórych gniazdkach jest prąd włączyłam lodówkę na przedłużaczu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.