Skocz do zawartości

Bakaliowe Bez Mąki


krysia50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Jestem bardzo krótko na forum i muszę stwierdzić że fajna ta strona a trafiłam na stronę całkiem przypadkowo bo pierwszy raz zwarzył się krem budyniowy i szukałam pomocy! A teraz podaję wam przepis na ciasto BAKALIOWE - składniki 12 białek 12 łyżeczek cukru - ubić na sztywną pianę 20 dag rodzynek 20 dag orzechów pokrojonych 20 dag migdalów pokrojonych 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Do ubitej piany dodać bakalie i proszek delikatnie wymieszać oraz wyłożyć na blaszkę wyłożoną folią i wysmarowaną tłuszczem. Piec w nagrzanym piekarniku ok.180stopni tak około 1,10 godz. KREM - 12 żółtek 3 łyżki cukru pudru 1 1/2 kostki masła (może być 1 kostka) 1 czekolada gorzka lub 1 1/2 czekolady jak kto lubi. Żółtka z cukrem ubijamy na gorąco ( na parze) i dodajemy po 1 kostce czekoladę jak ubite to studzimy . Ucieramy masło i dodajemy wystudzone żółtka (powoli).A teraz - WAŻNE -ciasto kroimy nie tak jak tort - tylko kroimy na połowę w blaszce i nakładamy na to krem . Ciasta jest tylko połowę blaszki. Myślę że zrozumiecie i życzę smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krysiu mam problem :wink: Jesteś na forum od niedawna więc może jeszcze nie trafiłaś na mój post a że moje ciacho przypomina Twoje a skoro zamieściłaś przepis to Tobie się udaję więc może Ty bedziesz wiedziała gdzie popełniam błąd :wink: Pozdrawiam pomocy Przepis który napiszę przepisuję z "Lubię Gotowac" jest to przepis na Wykwintny tort daktylowo-migdałowy Spód: 8 jaj 1 szklanka cukru pudru 15 dag daktyli 10 dag migdałów 10 dag startej czekolady deserowej aromat waniliowy krem:15 dag masła 2 żółtka 15 dag daktyli 10 dag cukru pudru 3 łyżki koniaku Do dekoracji: gotowa polewa czekoladowa 2-3 łyżki płatków migdałowych Sparzone migdały obrac ze skórki i zemlec, daktyle posiekac drobniutko. Jaja ubic z cukrem pudrem na puszystą masę, wymieszac z czekoladą, migdałami, daktylami i aromatem waniliowym. Przełożyc tą masę do natłuszczonej i posypanej bułką tartą średniej wielkości tortownicy, piec 40 min w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Masło utrzec na puch z cukrem -wciąż ucierając- dodając stopniowo żółtka i koniak. Na koniec dodac posiekane daktyle i wymieszac. Wstawic krem na pół godziny do lodówki,żeby nieco zastygł. Dalej nie przepisuję , bo tak daleko nie doszłam Piecze się świetnie wyrośnie jest super, ale jak zaczyna stygnąc opada i nie wiem dlaczego Mimo tego smakuje wyśnienicie. Robiłam go już 3 razy i zawsze wychodzi mi tak samo wyrośnie i zaraz opada krem musiałam wykładac na wierzch . Jest cudownie delikatny, wykwintny niesamowity smak jak taka czekoladowa beza z.... super. Może ktoś robił tego torcika i wie gdzie popełniam błąd na co powinnam zwrócic uwagę Jeżeli zamieszczony prze zemnie przepis jest wbrew przepisom proszę go usunąc, ale nie potrafiłam w inny sposób wytłumaczyc o jaki torcik mi chodzi Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu! nie znam tego tortu ale muszę Ci powiedzieć,że podobny problem miałam również korzystając z tego czasopisma i nie tylko ja dlatego jestem ostrożna - a moje ciasto piekłam już niezliczoną ilość razy jest to przepis kucharki która gotuje na przyjęcia weselne itp.Życzę powodzenia a może któraś forumkowiczka piecze podobny tort i mogłaby Tobie poradzić .Udanego wypieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.