Skocz do zawartości

Sernik Czarno Biały


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Doruniu czy po wyjęciu ciasta z lodówki i wałkowaniu rozpadało ci sie?. Ja tak miałam, ale i tak wyszedł pyszny, dodałam jeszcze brzoskwinie na spód. U mnie wierzch wyszedł ciasta ciemny być może przez piekarnik elektryczny, takie chyba uroki, mam tak za każdym razem. Chyba ze nie umiem sie nim obsługiwać...dobra dosyć przynudzania wklejam fotki P.S. Dałam serki homogenizowane Danona

post-4104-1185468562_thumb.jpg

post-4104-1185468602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!!! Monia mnie też się trochę rozlatuje po wyjęciu z lodówki,ale ja teraz nie wałkuję go tylko albo rozkładam na ręku po kawałku i do blaszki,albo po prostu skubi8ę rękoma na takie małe kluseczki i rzucam na masę z serków.Bardzo się cieszę,że smakowało Tobie to ciasto. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu ja go upiekę i to już jutro, zerknij na mój przepis ciasto przekładaniec sernik. Wczoraj podałam nieprawidłowy tytuł i chciałam poprawić i nastąpiła awaria techniczna w bydgoskim dowiedziałam się z niebieskiej linii. Doruniu co się trochę rozlatuje bo ja rozumię że chyba ciasto i wtedy może coś wykombinuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać i mało tego dodam zdjęcie bo przyjechał mój syn. Ja też nie wałkuję bo lubię rozkładać. Kiedyś jak piekłam to serek był w wysokich wąskich op. teraz jest w płaskich i miał się zapytać czy to jest ta sama gramatura. Twierdzą że gramatura jest ta sama. Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorunia zdjęcia nie mogę dodać przez moją winę nie udał mi się. Czytam zawsze od samego początku komentarze i powinnam zaraz zaznaczyć że serek powinien być 200g. Syn mój kupił serek pyszny homogenizowany który miał gramaturę 140g. po obliczeniu dałam 240g za mało serka i z tąd ten niewypał. Zapewniała że to ta sama gramatura co kiedyś i dopiero dzisiaj jeszcze raz dochodziłam dlaczego się nie udał i doszłam. Wyjmując z piekarniaka nie wskazywało nic złego, ładny wysoki, patyczek nie oblepiony, ale jak ostygł w środku nie jest ścięta masa. Wiem doskonale chociaż bardzo dawno go piekłam i częściej to był zawsze udany i był bardzo pyszny. Ciasta nie ucierałam tylko zagniotłam, dodałam dwie łyżeczki proszku i tylko 4 łyżeczki kakao. Podzieliłam na połowę, ciemne ciasto zamroziłam i potem na wierzch starłam, tylko taką małą zmianę zrobiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie, włożyłam go jeszcze raz do piekarnika nastawionego na 210*C na 20 min. i masa się ściągła. Miejscami jest trochę ciemniejsze ciasto kakaowe bo wczoraj był upieczony a dzisiaj dopieczony. Wierzch jest też bardzo dobry i namawiam do wypróbowania tego bardzo pysznego serniczka.

post-2336-1185722195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.