Skocz do zawartości

Ciasto " Jadą Goście "


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

4 jajka, szklanka cukru, 2 szklanki mąki, 2 brzoskwinie ( z puszki ), 2 łyżeczki proszku do peczenia, 1/2 szklanki oleju, 1/2 szklanki wody. Jajka zmiksować z cukrem na sztywną masę, potem na małych obrotach dodać mąkę, wlewać powoli olej, potem wodę. Gdy masa będzie jednolita dodać proszek. Ciasto wylać na blachę. Na górę położyć pokrojone brzoskwinie. Piec w 180*- ok.40 minut. Smacznego! :wink: Jest to ciasto bardzo szybkie w wykonaniu, kiedy zaskoczą nas niespodziewani goście. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam serdecznie! Piekłam to ciasto w małej tortownicy, jeżeli chciałabyś Ineczko upiec w blaszce, lepiej zrobić z podwójnej porcji. Pozdrawiam. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam kiedyś podobne ciasto tyle, że zamiast wody dodawało się chyba fante i tak też się to ciasto nazywało. Fanty nie mam, więc może dzisiaj upiekę to ciasto. Jak będę tu zaglądać tak często to się może źle skończyć dla mojej rodziny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu ja po ilości mąki stwierdziłam że ciasto jest na małą blaszkę, dla nas łakomczuchów stwierdziłam od razu że musi być zrobione z podwójnej porcji, a do tego muszę jeszcze dodatkowo upiec coś słodkiego. Dam znać wraz z dołączonym zdjęciem. Pozdrawiam i dziekuję za przepis, bo wszystkie są wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto upiekłam w dużej blaszce z podwójnej porcji. Jest delikatne w smaku, brzoskwiń użyłam prawie dwie puszki. Reniu mam pytanie czy Tobie też brzoskwinie opadły na dół. Ja pokroiłam je na ćwiartki, a może powinnam pokroić na drobniejsze kawałki, ale i tak ciasto jest bardzo smaczne i polecam je, a za przepis dziękuję i pozdrawiam. Renatko czekam na Twoją szczerą opinię.

post-2336-1172228764_thumb.jpg

post-2336-1172228790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto upiekłam w dużej blaszce z podwójnej porcji. Jest delikatne w smaku, brzoskwiń użyłam prawie dwie puszki. Reniu mam pytanie czy Tobie też brzoskwinie opadły na dół. Ja pokroiłam je na ćwiartki, a może powinnam pokroić na drobniejsze kawałki, ale i tak ciasto jest bardzo smaczne i polecam je, a za przepis dziękuję i pozdrawiam. Renatko czekam na Twoją szczerą opinię.

Witam Cię Ina! Bardzo smacznie wygląda Twoje ciasto i ładne zdjęcia zrobiłaś. Owoce mi również opadły na dno. W takiej sytuacji czasami obracam

ciasto do góry nogami, wierzch posypuję cukrem pudrem. No i wtedy owoce mam na górze. Pozdrawiam gorąco. Renata :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.