Skocz do zawartości

Plyta Grzewcza Ceramiczna! Jaka?


Gość Narwanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Narwanka

Wlasnie urzadzam nowe meiszkanie i na pierwszy rzut idzie kuchnia! :wink: Mam problem z wyborem plyty grzewczej - zawsze urzywalam gazowej kuchni - a tu niestety nie bedzie meic takiej mozliwosci. Macie jakeis rady i przemyslenia na ten temat ?? Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.siemens-agd.pl/?23=351

Witaj.

mam ten sam dylemat bo niedługo czeka mnie remont kuchni,na razie podsyłam Ci link,najlepiej samemu spokojnie poczytać.

Czekamy na wypowiedzi forumowiczów,którzy posiadają płytę grzewczą.

Wasze plusy i minusy w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mastercook najwyzszy model-ma taimer do wszystkich pól,automatykę zagotowywania,9 poziomów mocy.Teraz kupując wybrałabym płytę kombinowaną tzn 2 pola ceramiczna a 2 indukcyjne.Zwróc uwagę na ilość pierścieni pól tzndobrze jak mozesz na jednym polu postawić 2,3 garnki o różnej wielkości/nie jednocześnie oczywiście :wink: Dobre jest tez pole podwójne z brytwaną.Do podłączenia jej musisz mieć fachowca/przynajmniej jego podpis i pieczęć/z uprawnieniami bo to jest niezbędne do gwarancji.No ijest też potrzebna siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Mastercook.Piec elektryczny wolnostojący (nie pod zabudowę).Tak,jak wspominacie-poszerzane pola itp. Jedno muszę dodać-niekoniecznie potrzebna jest siła.Ja mieszkam w bloku,więc z tym byłby problem :wink: Mieliśmy super fachowca,który robił nam całą instalację elektryczną (nie mam w ogóle gazu w domu) i piec mamy na osobnej linii-na osobnym bezpieczniku.Mogę piec,gotować przy włączonym bojlerze,czy pralce i nic temu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość zagotowana

Również polecam płytę indukcyjną. A instalacja to sprawa, którą lepiej zlecić specjaliście. W niektórych przypadkach samodzielna i nieprawidłowa instalacja powoduje wygaśnięcie gwaracji, więc warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od tygodnia mam płytę boscha a piekarnik właśnie amica,właśnie pierwszy raz piekę ciasto.Płyta rewelacja tylko te paluchy odbite na panelu sterowania mnie wkurzają no ale taki urok indukcji....kupiłam specjalny żel do czyszczenia płyt i daję radę,przynajmniej nauczyłam się od razu ją wycierać bo przy gazowej to różnie bywało.

Przy zakupie zwróć uwagę na moc przyłączeniową bo niektóre są na siłę.No i pamiętaj o...garnkach i patelniach do indukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-fusion-ebf8551aa.bhtml?gclid=CKHswaOJxLwCFSEHwwod0HMAGA#opis

taki właśnie mam bo zależało mi na małej mocy przyłączeniowej choć płytę mam na osobnym podłączeniu,tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki raz jeszcze :-) piekarnik wygląda bardzo ładnie i do mnie by takowy pasował kolorystycznie, trafi na moją listę :) w sklepie wyszukałam jeszcze płytę Amica PI6509LN, co prawda indukcyjna ale tez własnie o małej mocy bo prawie takiej samej jak kuchnia i komplet zmieściłby się w 2,5 tysiąca mniej więcej piekarnik+płyta. Chyba na tym komplecie poprzestanę, poszperam tylko gdzie tanio dostać i może temat byłby z głowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.