Skocz do zawartości

Chleb Z Automatu


elusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...
Gość DZWILU88

kolego "kubus1842" ,a ty ten chleb bez maki robisz???????? A oto przepis na niego :  150 ml mleka  200 ml wody 3 łyżki oliwy z oliwek bądź masła 1 płaska łyżeczka drożdży 1 łyżeczka soli 1 łyżeczka cukru słonecznik wedle uznania ! Pieke ja w automacie biffneta na programie 3 godzinnym ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DZWILU88

Witam 2 lata temu kupiłam automat do pieczenia chleba, piekę chlebek z przepisów które były dołaczone do instrukcji obsługi. Większośc typów mąki tu podanych jest niedostępna na naszym rynku, dlatego podam tylko ten który wypróbowałam i który modyfikuje zmieniając dodatki. Chlebek jest smaczny i zdrowy.

KLASYCZNY CHLEB BIAŁY Woda lub mleko 300ml

margaryna/masło 1 i 1/2 łyżki

sól 1 łyzeczka

cukier 1 łyzeczka

mąka, typu 550 540g

suche drozdże 1 paczka(ja daję ok 2 g drożdży swiezych)

Wszystkie składniki do automatu , pamiętając o kolejności , tzn. najpierw produkty ciekłe a potem stałe , na koncu sól.Odejmuje trochę maki, dodaję otreby, słonecznik łuskany, dynie łuskaną, rodzynki, po prostu to co mam aktualnie w domu. Właczam program Normal, po 3 godz chlebek jest gotowy. Smacznego :-D

powiedz mi czy 2g drożdży to nie zamało ja zazwyczaj daje 10 do 12g i druga sprawa czy dajesz maki typu 2000? i na jakim programie pieczesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie, czy macie może przelicznik typów mąki Niemieckiej na Polską. Kupiłem ostatnio książkę "Chleb własnego wypieku" i są tam podane takie typy mąki jak: pszena typ 1050 ? żytnia typ 997 ? żytnia typ 1150? pszenna typ 812? orkiszowa typ 630 Jak te mąki się mają do naszych polskich oznaczeń. Proszę o pomoc. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam automat do pieczenia chleba.Jeden upiklam z mieszanki gotowej,wyszedl bardzo dobry,ale chcalabym pic na codzen.Prosze was o przepiy,bo te gotowe mieszanki sa bardzo proste,ale drogie.Moze ktos z was ma doswiadczenie w wypiekaniu chleba,to prosze sie ze mna podzelic.Chodzi mi o dokladne przepisy.

cześć

podam ci prościutki przepis własnie w tej chwili piecze się chlebek

30 dk mąki żytniej 20 dkg mąki pszennej 1,5 dkg soli szklanka otrąb pszennych

1 łyżka kminku 3 dkg ziaren słonecznika

3 dkg ziaren dyni 2,5 dkg drożdży rozrobionych z cukrem mlekiem i mąką 350 mml ciepłej wody

Program 1 na 1,250 kg

skórka chrupiąca

To wszystko. Smacznego napewno się uda

a jak nie to zaproś mnie to ci pomogę pa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkim dziękuję za przepisy :-( Jesteście kochani :D Biegałam po necie i szukałam , a pod nosem mam kopalnie przepisów :grin: Mój pierwszy z przepisu z instrukcji wyszedł rewelacyjny > teraz pora na eksperymenty :D Jutro będzie chlebek z gotowej mieszanki ze słonecznikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci wyrósł ! Niebawem sama bedziesz komponować swoje własne mieszanki, trzeba tylko sie odważyć. Na Allegro są gotowe mieszanki ze zbożami i ziarnami do których dosypuje się zwykłej mąki. Kilo takiej mieszanki kosztuje 3,50. Poszukam to wrzucę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.