Skocz do zawartości

Ciasto Z Niespodzianką


gabi-ostra

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto I: 3 szkl. mąki,1 szkl. cukru,kostka margaryny W garneczku rozpuścić margarynę z cukrem,zestawić z ognia i dodać mąkę.Zrobić kruszonkę. Ciasto II: 4 jajka szklanka kwaśnej śmietany 4 łyżki dżemu 4 łyżki kakao 2 łyżeczki sody Całe jajka ubić,a następnie dodawać pozostałe składniki i wszystko dokładnie wymieszać.Do II ciasta dodajemy różnej wielkości kawałki kruszonki,delikatnie mieszamy i wylewamy na blaszkę.Upiec do momentu gdy ciasto zaczyna odstawać od blaszki. Ciasto III:upiec biszkopt z 4 jaj(myślę że każdy ma swój przepis wypróbowany).Po wystudzeniu wyciąć w cieście literatką rzędy dziurek. Krem: 1 budyń śmietankowy 1 kostka margryny 0.5 litra mleka 2 łyżki cukru (do budyniu),dodatkowo dwie galaretki-mogą być różne-przygotować wcześniej żeby trochę stężała Ugotować budyń i wystudzony dodawać stopniowo do utartej margaryny. Ciemne ciasto przekroić na dwie części.Na jedną część nałożyć połowę kremu,na to biszkopt z dziurkami,w które nałożyć zastygającą galaretkę.Wstawić na chwilę do lodówki,aby galaretka dobrze stężała.Następnie nałożyć pozostały krem i ciemne ciasto.Wierzch polać polewą.Ciasto to wymaga trochę pracy,ale efekt jest niesamowity.Co prawda piekłam to ciasto już dość dawno,ale po przeczytaniu przepisu na ciasto salceson,przypomniałam sobie,że kiedyś piekłam coś podobnego.Zachęcam do wypróbowania.Aha mam nadzieję że jeszcze nie ma takiego przepisu na forum-jeśli jest to proszę mój usunąć.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się pysznie,a co robicie z tymi wyciętymi "dziurami"? Ja kiedyś piekłam coś podobnego i te kawałki smarowałam polewą i obtaczałam w wiórkach-wyszły dodatkowe ciasteczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. Górę ciasta oczywiście oblać polewa, poukładać pozostałe kółeczka w odpowiednich odstępach, posmarować je tężejaca galaretka i przystroić środek kółeczek, np. trochę pozostawionym kremem lub czymś innym według własnej wyobraźni. Może wygladać ciekawie, no nie ? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.