Skocz do zawartości

Makaron Po Obiedzie


gabi-ostra

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy z obiadu zostanie mi makaron,a nie zamierzam go wykorzystać go na drugi dzień,to robię z niego kolację(tylko dla wielbicieli czosnku): Na patelni podsmażam cebulę z kawałkami wędliny lub boczku(może być bez),a gdy cebula już jest miękka dodaję posiekany lub przeciśnięty przez praskę czosnek i koncentrat pomidorowy.Wszystko razem mieszam i wrzucam na to makaron.Często mieszając podgrzewam tak długo aż makaron będzie gorący.Przyprawić solą,pieprzem i ostrą papryką.Życzę smacznego.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,a ten zapach czosnku rozchodzący się po mieszkaniu.......To jest na prawdę pyszne,tylko trzeba solidnie doprawić.A tak w ogóle to wariacji na temat makaronu po obiedzie jest wiele.Moja córka na przykład bardzo lubi makaron polany jogurtem owocowym lub gęstą śmietaną z dodatkiem przecieru jabłkowego własnej roboty.Pozdrawiam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna wariacja: na patelnię 3-4 łyzki oliwy z oliwek (lub winogron), przeciśniete parę ząbków czosnku, wedle uznania dodajemy makaron pozostały poobiadku, doprawiamy sola, pieprzem i duzą ilością ziół prowansalskim to jest mój sposób na resztki w lodówce, smakuje wyśmienicie i ten czosnek ... mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja kocham makaron a moi panowie niekoniecznie ;( ale jak mi zostanie napewno sobie zrobie-bo uwielbiam :razz: ja czasem jak zostanie sos od pieczeni-to dodaje do niego makaron,podsmażoną kielbaske z cebulką posypuje obficie żłotym serem i do piekarnika-przyprawy oczywiście wg uznania-co kto lubi..można też dodac przecier pomidorowy... wszystko do piekarnika,,,i zapiekanka z resztek;) ach..my gospochy musimy sobie radzic w kuchni z tymi resztkami :razz: mój mąż niestety niemoże o tym wiedziec bo chyba żyje w strachu ,że go otruje czy cos. ;) :razz: :razz: hihi bo o jedzeniu resztek przez niego niemoże byc mowy...wiec biedny wcina je nieświadomie ih :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...im mniej wiedzą,tym więcej zjedzą...

oj prawda prawda - zgadzam się z Twoimi słowami Gabi w 100% :razz: ;) :razz:

...czasami ze mną jest podobnie - ja bardzo nie lubię kaczki, a moja mama robi z dodatkiem mięsa z kaczki pasztety, i jak nie wiedziałam to jadłam, a teraz jak już wiem to omijam ten pasztet z daleka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.