Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pshemko

Witam:)

wczoraj zrobiłem pieguski i wyszły znakomite aż palce lizać mmmm :))

oto zdjęcia z procesu tworzenia ciasteczek :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasteczka upiekłam ale niestety moje nie rozpływały się i niezbyt rosły.Konsystencja ciasta była jak na waszych zdjęciach. Zastanawiam się czy kostka masła to 200g tak jak obecnie w sprzedaży czy 250g jak dawniej. W smaku bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też wreszcie skusiłam sie na te pieguski. Bardzo nam smakowały, szybko i łatwo sie je robi. Zdjeć nie zrobiłam niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje pieguski miały niemiły posmak roztopionej margaryny i za bardzo wyczuwa się w nich smak sody. Chyba coś mi nie wyszło, bo wczesniejsze komentarze wskazują, że ciasteczka muszą być dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,a ja dzis zrobilam te ciasteczka i wszystkim smakowaly,masa swietnie sie lepila :D sody nie wyczuwalam tylko maslo troche. sa nieco tluste jak dla mnie.ale mimo wszystko dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam pieguski...ale no nie wiem, strasznie czuć w nich margarynę. Dałam Kasię, tak jak autorka. Może jutro jak "odpoczną" będą lepsze. Narazie smakują średnio i nie przypominają w smaku sklepowych. Wyglądają jak wasze na zdjęciach, trzymalam się ściśle przepisu... :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem dziś ten przepis i od razu postanowiłem zrobić. Niestety nie byłem przygotowany i z powodu  małej ilości czekolady dałem orzechy włoskie, z orzechami mi nie smakowały. Następnym razem dodam więcej czekolady i użyję wiórek kokosowych oraz cukier trzcinowy gdyż te wyszły jak dla mnie za mało słodkie. Ogólnie to +1 kg na wadze więc muszę przystępować z kalorycznymi potrawami a już w planach miałem pizze :<.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi