Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do administratorw, czy nie mysleliscie o posegregowaniu słodkosci ?, a mianowicie na np. serniki, makowce, babki, przekladance, torty, itd., itp. Straszny galimatias jest na słodkosciach, poniewaz przepisow jest strasznie dużo. Pewnie byłoby z tym duzo roboty, bo każdy przepis należałoby przejrzec i zaliczyc do jakiejs grupy, ale moze wtedy byłoby przejrzysciej i więcej przepisow byloby widocznych. Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest taka możliwość ale: Są dwa wyjścia: Zrobić subfora w subforum słodkości (czyli taki jakby jeszcze niższy stopień segregacji) lub utworzyć subfora forum wasze przepisy o nazwach np: "Słodkości - serniki", "Słodkości - makowce". Niestety oba wyjścia mają wady: W pierwszym przypadku te subfora subfor nie są już widoczne na stronie głównej forum (tak jak teraz słodkości). Po kliknięciu w słodkości byłoby dopiero widać, że forum to ma podfora :razz: Ale zakręciłem. W każdym razie wtedy trudniej byłoby trafić do takiego podfora forum słodkości. W drugim przypadku bardzo namnożyłoby się subfor w forum Wasze przepisy. To również zmniejszyłoby czytelność forum. Podsumowując - na pewno pomysł wart jest wdrożenia, ale trzeba się dobrze zastanowić jak. Generalnie dzielenie forum to rzecz dość trudna. Bo można np. posegregować tak jak jest teraz, czyli na słodkości, dania główne itp. Ale można też posegregować np. na dania z owoców, dania z ryb, dania mięsne, itp. Lub też podział na dania na różne okazje, różne pory roku. Takich sposobów jest mnóstwo a wybrać trzeba jeden. Pomyślimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą segregacją to myślę, że to nawet fajny pomysł. Przeglądałam faktycznie prawie całe forum słodkości i to nawet w miarę dokładnie (mam już wydrukowaną pokaźną książkę kucharską) :razz: i dużo mi to czasu zajęło okropnie. To jest chyba faktycznie dosyć trudne zadanie, ale Marcin ma głowę "nie od parady" i pewnie coś wymyśli. :razz: ;) Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Świetnie to pomyślałeś teraz będzie łatwiej :arrow: tylko teraz dla jednego ciasto z kremem będzie ciastem a dla drugiego tortem ;-) sałatki i surówki też itd... tyle że osoby szukające serników szukały by w sernikach itd Wszystko w Twoich rękach jesteś zdolny, masz głowę na karku i na pewno jakoś koncepcję :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja też coś dodam :grin: Pomysł AGD jest super! Od razu zauważyłam. Niestety słodkości nie da sie tak podzieliC, bo ciasto z masą serową też może byc sernikiem tylko pod inną nazwą. Ja bym tylko SŁODKOSCI rozbiła na : ciastka, ciasta pieczone, ciasta bez pieczenia i kremy do ciast, alkohole. No i stworzenie archiwum też byłoby dobre (chyba że już jest...) i tam trafiałyby przepisy, które nie były popularne w ciągu pół roku (niska liczba wyświetleń) Forum Wasze artykuły zastąpiła bym forum SŁODKOŚCI Znaleziono w internecie można połączyć z OGÓLNIE. No i wtedy Wasze przepisy będą przepisami konkretnych dań bo zostaną dania główne, zupy, przekaski sałatki i przetwory. No ale to nie moja stronka :( A najlepszą rzeczą byłoby jakieś "wewnetrzne stronkowe gadugadu" bo czasami posty zamieniaja się w gadugadu no bo jak inaczej zapytać kogoś kto może wie gdzie czegoś szukac? Może nie byłoby pisania nie na temat (np "Deska drewniana czy plastikowa ? Hihi :) DeLarge wie o co chodzi ) No dość tego wymądrzania nie wiem nawet jak się taka stronę tworzy a chcę doradzać jak ją przerobić. Dobry żart no nie? Mam nadzieję że nikogo tymi wywodami nie uraziłam, a jeśli to nie było zamierzone. Stronka jest OK OK OK tylko się rozrasta cały czas i będzie coraz trudniej coś znaleźć. :( Dorotko, Marcinie Gratuluję pomysłu !!! Pozdrawiam Marzanna Ps. Mam nadzieję że nie działa tu system "zero tolerancji" i nie zostanę wyrzucona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też dwie koncepcje do rozważenia:

1. Podział forum słodkości (i może też innych w Waszych przepisach) na kilka i brak możliwości pisania w "głównym" forum słodkości

2. Podział forum słodkości na kilka oraz możliwość pisania w "głównym" forum słodkości

Pierwszy przypadek powoduje konieczność stworzenia kategorii dla każdego przepisu.

W drugim przypadku - do którego się przychylam - nie ma konieczności takiego ścisłego podziału forum. To znaczy utworzymy forum serniki i tam będziemy wrzucać wszystko co bez wątpienia jest sernikiem, natomiast ciasto z serem i jeszcze jakimś kremem pozostałoby w głównym dziale. I tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac o segregacji mialam na mysli taki podzial; sernik, ciasto z serem, ciasto z serem i kremem do jednego worka, makowce, ciasto w ktorym jest dodatek maku, obojetnie czy z kremem czy bez do drugiego worka, babki do trzeciego, ciasta ucierane , biszkoptowe , kruche , te ktore posiadaja kremy do kolejnego - jako przekladance, torty odzielnie.itd. Jesli chodzi o torty to ktos wczesniej wspomnial ze dla jednego ciasto z kremem bedzie tortem dla innego nie, ale jesli ktos podaje nazwe tort to chyba sie zalicza do tortow, jesli nazwa nie mowi ze to tort to jest to przekladaniec. Ja tylko tak zapytalam , ale czy to sie zmieni czy nie to zalezy tylko od Marcina i Doroty. Napewno byloby z tym mnostwo roboty bo przepisow jest masa. Salatki i inne dania zostawilabym w spokoju bo tam bylo by trudniej podzielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.