Skocz do zawartości

Marmurek


Nikita79

Rekomendowane odpowiedzi

;-)****MARMUREK**** :arrow: :arrow: ------FOTO na dole----- :arrow: Produkty: *250 g miekkiego masla *250 g drobnego cukru *skorka z 1 cytryny(potarta) ----> ja osobiscie nie lubie skorki z cytryny,wiec zamienilam na olejek migdalowy :arrow: *1 cukier waniliowy *4 jajka *500 g maki *1 op.proszku do pieczenia *125 ml mleka Do ciasta ciemnego nalezy zmieszac: *40 g czarnego kakao *2 lyzki cukru *2 lyzki mleka *troszke tluszczu i bulki tartej na forme ****Sposob przyrzdzenia**** Maslo ucieramy z cukrem,dodajemy cukier waniliowy i skorke cytryny, powoli dodajemy jajka ciagle mieszajac.Gdy masa bedzie jednolita na przemian albo dosypujemy maki zmieszanej z proszkiem do pieczenia albo wlewmy mleko.Ciasto dzielimy na dwie polowy,do jednej polowy dodajemy wczesniej zmieszane kakao z mlekiem i cukrem .Ciasto wrzucamy do przygotowanej formy (tzn.natluszczonej i wysypanej bulka tarta) Proponuje ciemne ciasto dac na dol a jasne na gore-tak lepiej widac zminy na ciescie przy pieczeniu :arrow: Zeby uzyskac wzorek trzeba wkuc w ciasto widelec i raz lub dwa razy przeciagnac go w kolo formy. **Pieczenie** przy 180°C (piekarnik powinien byc nagrzany) 55-70 minut Po upieczeniu zostawic w formie zeby troche ostyglo - poczym mozna je wydobyc i posypac cukrem pudrem lub polac czekolada i posypac migdalami. (ja osobiscie wole polewe, poniewaz ciasto z cukrem pudrem wydaje mi sie za suche) ***SMACZNEGO***

post-2794-1171106041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna babeczka :arrow: Ja osobiście bardzo lubię babki, mam taki jeden fajny przepis, ale muszę najpierw sprawdzić na forum czy już go ktoś nie podał. Twój Nikito na pewno wydrukuję, bo sprawdzam prawie każde przepisy na babki, a ten brzmi ciekawie. Czyżby Wielkanoc zbliżała się powoli, bo to już drugi przepis na babkę? ;-) Mam jeszcze pytanie, czy ona szybko się wysusza? Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Justynko Wczoraj ja upieklam,zrobilam fotke a dzis wstawilam przepis na forum. Dzisiaj baba jest taka sama "soczysta"jak wczoraj gdy ostygla. *wlasnie wcinam ostatni kawale*hihi* :( Moze jutro by byla juz suchsza , ale u mnie niestety moj chlopak sie rzucil na nia, a dokanczyl sasiad - wiec nie wiem czy jutro by byla bardziej sucha. Musze dodac ze kroilam ciasto na biezaco,a nawet nie zakrylam jej na noc - bo zapomnialam :) Ja uratowalam sobie ostatni kawaleczek i teraz sie delektuje hmm... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: okazalo sie ze moj kochany schowal sobie rowniez kawalek na dzisiaj i mialam mozliwosc sprawdzic czy wyschla :a wiec mimo tego ze byl to cienki kawalek i lezal samotnie to nie wysechl.Wiec mozna powiedziec ze babka co najmniej 3 dni zachowuje swiezosc :) Zapraszam do sprawdzenia przepisu i oceny... Jestem rowniez otwarta na rozne propozycje modyfikacji babuni :( Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Droga Nikitko, dopiero dzisiaj przeczytałam Twoje posty odnośnie przepisu (wcześniej niestety nie miałam dostępu do komputera, ale teraz się dorwałam i piszę jak najęta), dzięki za wszelkie odpowiedzi. Babki jeszcze nie robiłam, ale zamierzam wypróbować zarówno Twój przepis, a także przepis na "Babkę tradycyjną" Kai. Jak pisałam wcześniej mam przepis na babę i okazuję się, że jest podobny do Twojego, nieco inny jednak w wykonaniu, dlatego też umieszczę go na forum. (raz kozie śmierć, myślę, że nie powielę przepisu). Babka nie wysycha, zawsze robimy ją w domu z podwójnych proporcji i wszystkim smakuje. Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej! Chciaż czas pieczenia babek chwilowo przeminął dla mojej rodzinki nie ma to zastosowania.Upiekłam dziś marmurka i jestem zachwycona. Babka jest delikatna (wsypałam szklankę mąki tortowej) i lekko wilgotna dzięki czemu tak szybko nie wyschnie. Serdeczne podziękowania dla Nikity. babce daję 5 punktów KAYA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.