Skocz do zawartości

Kluski Kładzione Z Jabłkami


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

S K Ł A D N I K I : 30 dkg mąki 2 jajka 1/2 szklanki mleka 2 duże kwaskowe jabłka 2 łyżki masła 2 łyżki bułki tartej cynamon cukier, sól 1. Do garnka wlać wodę, osolić i zagotować. 2. Do miski wsypać przesianą mąkę, dodać jajka, mleko, szczyptę soli i tyle wody, by powstało elastyczne, zwarte ciasto. Dobrze wyrobić lub zmiksować aby weszło w nie dużo powietrza. 3. Obrane jabłka zetrzeć na tarce z dużymi otworami, dodać do ciasta, wymieszać. 4. Metalową łyżeczką maczaną w wodzie, nabierać małe porcje ciasta i kłaść do wrzącej wody. Kiedy kluseczki wypłyną , przykryć garnek i gotować jeszcze 2-3 minuty. 5. Podawać polane stopionym masłem z tartą bułką albo inaczej : Bułkę tartą zrumienić na suchej patelni, wymieszać z cukrem i cynamonem, posypać tym kluski i polać stopionym masłem. Polecam bardzo gorąco. Kluseczki są pyszne , szybkie i proste w wykonaniu. :( :) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziewczyny, Renatka pisała, że wyjeżdża i przez tydzień nie będzie jej na forum, więc nam teraz nie odpowie :razz:??: Będziecie musiały same poeksperymentować lub odłożyć to danie na za tydzień. Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam takie kluski, daję 1/8 l mleka, 20 dag jabłek, a inne składniki tak jak w przepisie Reni, wrzucam na goracą wodę, zamieszam i przykrywam. Kiedy kluski się zagotują, odkrywam i wyjmuję łyżką cedzakową. Reni nie ma więc pozwolę sobie na własną odpowiedzialność dać odpowiedź, chyba nie będzie miała za złe.

Ciasto powinno mieć nie zbyt gęstą masę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam kluski z połowy porcji (same niejadki w domu) i wspólnymi siłami zostały skonsumowane. Zrobiłam zdjęcia, wklejam je bo do odwaznych świat należy.....nie wiem czy taki miał byc efekt koncowy. Posypalam tylko cukrem bo dziewczynki nie lubia bułki z masłem.

post-2465-1174141960_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, jakiej konsystencji powinno byc to ciasto po wyrobieniu??? Tez mam ochote na cos lekkiego i szybkiego. pozdrowienka, majka

Majeczko! Konsystencja ciasta nie może być na pewno za bardzo lejąca, ale taka by dało się ciasto łatwo przecinać łyżką lub łyżeczką maczaną

w gotującej się wodzie . Późno odpisuję, ale wyjeżdżałam. Ciekaw jestem, czy już je robiłaś na obiadek? Pozdrawiam gorąco. Renata :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.