Skocz do zawartości

Rogaliki Z Ciasta Topionego


Rekomendowane odpowiedzi

ROGALIKI Z CIASTA TOPIONEGO 1 kg maki 25 dag masla 25 dag smalcu 8 dag drozdzy 3 jajka+1 zoltko 4 lyzki cukru 4 lyzki smietany 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia Nadzienie:marmolada cukier puder z wanilia do posypania, lukier lub polewa Wykonanie: Ze skladnikow zagniesc ciasto. Zawinac w sciereczke. Do duzego garnka wlac letniej wody i wlazyc ciasto owiniete w sciereczke. Po ok. 1-2 godz. gdy ciasto wyrosnie ( gdy wyplynie na wierzch), walkowac partiami, wycinac rogaliki nakladac marmolade i zwijac rogaliki- zaczynajac od szerszego konca. UWAGA!!!! Kladac rogaliki na blaszke robic miedzy nimi spore odstepy bo rogaliki rosna podczas pieczenia!!!!Piec na zloty kolor w dobrze nagrzanym piekarniku.Po wystudzeniu posypac cukrem lub polac polewa lub lukrem. Rogalikow wychodzi sporo!! Ja sobie ulatwiam sprawe przy wycinaniu tychze rogalikow, otoz klade na rozwalkowanym ciescie duzy talerz dnem do gory i w ten sposob wycinam nozykiem kolko. Potem tlko przekroje na krzyz kilka razy i mam gotowe kawalki ciasta jednakowej wielkosci. ( najpierw na pol potem na cwiartki a potem jeszcze na osemki.). mozna tez wycinac szerokie pasy ciasta i wycinac rogaliki krojac ciasto w zygzak. Ale ja uwazam ze z talerzem jest szybciej bo od razu mam 8 kawalkow . Szybciutko nakladam nadzienie, zwijam i do pieca. Polecam konfiture z dzikiej rozy lub z wisni, ale to czym "nafaszerujecie"rogaliki juz zalezy od waszego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotąd słyszałam tylko o topionym drożdżowym a to jest krucho-drożdżowe,kto wie...pewnie jest dobre ale wolę ciasta z blachy,nie mam nerwów do drobnych ciasteczek ale ten pomysł z talerzem jest extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uwazacie ze wedlug was jest za duzo smalcu to dajcie go mniej a wiecej margaryny. Troche smalcu jednak powinno byc bo jest to ciasto krucho drozdzowe a jak wszyscy wiemy ze do kruchego ciasta warto dac smalec bo jest wtedy bardziej kruche. Jezeli jednak ten smalec tak bardzo wam przeszkadza to calkowicie zastapcie go margaryna. zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Aqusiu! Myślę, że te rogaliki na pewno są pyszne. Spróbuję je zrobić według Twojego przepisu i później dam znać, jak wyszły. Pozdrawiam Cię cieplutko. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.