Skocz do zawartości

"ciasto Z Delicjami"


bernadettt

Rekomendowane odpowiedzi

„Ciasto z delicjami” Biszkopt: 4 jajka, 3/4 szklanki cukru, pół szklanki mąki pszennej, pół szklanki mąki ziemniaczanej, 1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy. Wyk: Ubić pianę z białek dodawać cukier i cukier waniliowy i dalej ubijać na sztywną pianę. Następnie dodawać po jednym żółtku i delikatnie mieszać. Dodawać po trochu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i delikatnie zamieszać. Spód formy posmarować tłuszczem i wyłożyć papierem, wylać ciasto, włożyć do rozgrzanego piekarnika i piec ok.30 minut w temp. 180stopni. Masa: 1 litr soku pomarańczowego, 7 łyżek cukru, 3 budynie śmietankowe,2 paczki delicji pomarańczowych. Wyk: Z litra soku odlać ok. pół szklanki, wsypać do niego cukier, budynie i dokładnie wymieszać. Resztę soku zagotować, wlać do niego rozmieszane składniki i ugotować „budyń”. Wylać gorący na biszkopt i wcisnąć w niego delicje(czekoladą do góry, żeby się nie roztopiła).Ciasto wystudzić. Wierzch: 1/2 litra śmietanki 30%, galaretka pomarańczowa, czekolada gorzka. Wyk: Ubić śmietankę i dodać do niej tężejącą galaretkę rozpuszczoną w 1 szklance wrzącej wody. Wyłożyć na ciasto, a na wierzch zetrzeć gorzką czekoladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Budyń na soku pomarańczowym jest bardzo dobry,nie za słodki,taki...."odświeżający".Polecam. Przepis mam od teściowej.Sprawdziłam,szybko się go robi wbrew pozorom,zawsze mi się udaje.Czasem zmieniam smaki soku,np na wiśniowy+delicje wiśniowe,też pycha.Można kombinować,jedno ciacho,a wersji wiele. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostokątna,normalna,nie wiem dokładnych wymiarów,muszę zmierzyć.Jak dasz na większa to będzie niższy,a jak na większą to wysoki i już.Ja zawsze robię tak na oko i wychodzi.Ale mogę mierzyć i podać Ci jutro dokładne wymiary tej formy :( Pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od jutra na jakiś czas nie będę miała dostępu do netu,to musiałam jeszcze dziś podzielić się z Wami wrażeniami po spróbowaniu ciasta z delicjami.Tak więc popełniam grzech ciężki i o godzinie 23 objadam się ciachem,ale czego się nie robi dla sprawy.Ciasto które zrobiłam jest bardzo smaczne,ale myślę że w oryginale byłoby jeszcze lepsze. Ja niestety trochę pozmieniałam,ale tylko dlatego że akurat w domu miałam zamiast soku pomarańczowego-napój jabłkowy,zamiast delicji-biszkopty,zamiast śmietany 30%-mleko skondensowane niesłodzone.Biszkopt upiekłam,na to dałam budyń ugotowany na napoju,na to biszkopty polane polewą czekoladową,a na wierzch ubite mleko z galaretką agrestową,posypane startą czekoladą.Ale namieszałam nie?A jak się rozpisałam,ale to chyba na zapas.Pozdrawiam.Gabi. post-3107-1171563680_thumb.jpgpost-3107-1171563602_thumb.jpg Załączam zdjęcia zrobionego ciasta.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.