Skocz do zawartości

"ciasto Z Delicjami"


bernadettt

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Zuziorku,ciasto wyszło Ci piękne. Robiłam bardzo podobne ciasto pod nazwą Kubuś/jest na forum/ ale na 1/2 litra śmietany 30% dodawałam 2 tężejące galaretki, i pianka wyszła super.Może następnym razem spróbuj dodać 2 galaretki.Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kochana Kasiu! Teraz to Twoje ciasto prezentuje się w całej swej krasie!!! Pięknie Ci wyszło i bardzo ładne zrobiłaś zdjęcie. Czy Twojemu Tacie smakowało? Myślę, że na pewno, bo już sam widok świadczy , że to ciasto jest pyszne. Jeszcze raz gratuluję i gorąco Cię pozdrawiam. :wink: :wink: :lol: Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak ja . Piekę często ciasta, ale ich nie jadam, chyba że jeden kęs. Też jestem na diecie, ale za to lubię jak inni jedzą z apetytem, to, co upiekę. Pa pa . :wink: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi niestety ciasto nie smakuje.

Zrobilam i wlaśnie próbowalam--za bardzo orzeźwiajace i suchy biszkopt.

Myslę, że powinien być nasączony,może kawą???I wtedy kontrast smaków chyba wyszedłby mu na dobre.

No i za duzo smietany a za mało delicji.

No ale to moje zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An czemu 'niestety',przecież nie każdemu smakuje to samo. Każdy ma prawo do swojego zdania i ja to szanuję. Ja wolę bardziej orzeźwiające ciasta właśnie.Dla mnie on jest słodki w sam raz i nie za suchy.Ale nasączenie kawą jak najbardziej.Można kombinować do woli.Jeśli ktoś woli można biszkopt też przekroić na pół i zrobić krem do środka,czasem też tak robię i biszkopt na pewno nie będzie za suchy.A co do delicji to nie bardzo jest jak dać ich więcej,bo ta jedna warstwa musi być wciśnięta w gorący budyń, inaczej to się nie będzie trzymało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernardetko, pewnie ,że każdy lubi co innego. Dlatego myslę,że kawa jako poncz , przekroić biszkopt i przełżyć śmietaną i będzie bardzo dobry.Zniknąłby nadmiar śmietany na wierzchu. Moim córkom co prawda smakował tylko z komentarzem,że biszkopt za suchy. Smakował im budyń na soku,a mi nie....ja wiem,że smaczki każdy ma inne.... Pozdrawiam Cię Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Byłam troche zajęta ostatnio więc mam troszkię zaległości , ale cieszę się wszystko jest bez zmian :shock: AN cieszę się również że pojawiają się takie opinie jak Twoja przecież jesteśmy tu żeby sobie pomagać i każdy może się wypowiedzieć nie tylko pozytywnie ( oczywiście nie obraźliwie) lukrowanie zostawmy dla Cioci na imieniny, bo w przeciwnym razie będą sie pojawiały tylko pochwały nic nam nie mówiące a przecież nie oto chodzi :grin: Wiadomo że każdy lubi co innego więc jeszcze raz dziękuje za rzeczową opinię. Myślę że Bernadettt się nie naraziłam, :twisted: :razz: ale teraz wiem co mam zmienić bo ciacho zapowiada się apetycznie. Pozdrawiam :grin: Dzięki za przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apsik jak najbardziej możesz je zrobić w formie tortu.Polecam Ci nie zmniejszać za bardzo ilości składników na biszkopt,upiecz wysoki,przetnij na pół i przełóż kremem,wierzch zrób taki jak w oryginale.Bitą śmietaną możesz posmarować na końcu też boki tortu i posypać tartą czekoladą.Pozdrawiam :razz: :arrow: :arrow: :wink: :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bernadettt za szybką odpowiedż,teraz już wiem że na pewno upiekę mojemu synowi ten placuszek na urodziny,oczywiście w formie tortu.Myślę że będzie im smakować,gdyż moje dzieci nie przepadają za owocami w cieście.Po zrobieniu i skosztowaniu napiszę jak było. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.