Skocz do zawartości

Tort Czekoladowy - Wyśmienity I Bardzo łatwy


Gość elas

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemny (kakaowy) spód tortowy - duża tortownica, niezbyt wysoki, tak aby go przekroić na pół. Ja piekę biszkopt z 5 jajek. Masa I: 1/2l (1 kartonik) śmietany 36% 3 czekolady białe "Milka" - inne się rozwarstwiają MasaII: 1/2l śmietany 36% 2 czekolady mleczne 1 czekolada gorzka Do tego: 3/4szklanki mleka. Czekolady kolorami połamać do oddzielnych misek. Mleko zagotować i wrzącym po połowie zalać czekolady. Mieszać aż do rozpuszczenia. Jeżeli będą trudności z rozpuszczaniem czekolad, miski położyć na garnku z gotująca wodą. Masy czekoladowe wystudzić. Tzn. wystudzić przede wszystkim miski. Śmietanę ubić i wymieszać z rozpuszczonymi, zimnymi czekoladami. Mieszać b.delikatnie, od dołu do góry. Na jedną część biszkoptu wyłożyć połowę jasnej masy, przykryć drugim biszkoptem i na wierzch wyłożyć masę ciemną, a na to jasną. Masy wykładać od razu. Są gęste i nie pomieszają się. Tort wstawić do lodówki lub w bardzo chłodne miejsce. Uwaga!!. Tort należy zrobić co najmniej 2 dni przed podaniem, przejdzie smakami. A to przed świętami jest znakomitym rozwiązaniem, nie potrzeba wszystkiego robić w ostatni dzień. Zamiast okrągłego tortu, można zrobić normalny placek, zależnie od potrzeby. Życzę smacznego. Jest to specjalność mojego domu, zachwalana i wychwalana wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na pewno jest wyśmienity, choć to bomba kaloryczna. Doliczyłam się aż 6 czekolad, no i 1 litra kremówki. Kiedyś jednak na pewno się na niego skuszę. Dziękuję za przepis i pozdrawiam. :wink: :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort jest WYŚMIENITY :lol: Dziewczyny, naprawdę Wam polecam :razz:

Zrobiłam go na urodziny męża, a tak naprawdę to tylko przygotowałam składniki: upiekłam biszkopt i zrobiłam dwie masy śmietankowe, a solenizant przy moich wskazówkach :lol: sam złożył i udekorował tort :lol:

Autorka przepisu Elas pisze, że "tort należy zrobić co najmniej 2 dni przed podaniem, przejdzie smakami" u mnie tort stał tylko 6 godzin w lodówce, ale był PYSZNY, a co dopiero jakby stał te 2 dwa dni... mniam Wydaje mi się, że jak będzie tak "dobrze" schłodzony to będzie smakował jak tort lodowy :razz:

Polecam tę bombę kaloryczną, od czasu do czasu chyba można sobie na coś tak pysznego pozwolić :razz:

Elas dziękuję za przepis :grin:

Basga fotki mam jak najbardziej - oto one :mrgreen:

post-8-1183823721_thumb.jpg post-8-1183823748_thumb.jpg

post-8-1183823765_thumb.jpg post-8-1183823822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dorotko,co prawda piekłaś ten tort ponad rok temu....napisz proszę,czy te masy faktycznie się nie zmieszają na cieście.Czytałam też komentarze na extra-smacznym,ktoś tam pisał,że tort wychodzi bardzo niski....U Ciebie jest,wydaje mi się,dosyc wysoki.

Śmietana musi byc 36 %,czy wystarczy 30?

No i czy nie jest ZA słodki,wiem to też pojęcie względne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu :) Te dwie masy śmietankowe nie zmieszają się na cieście. Należy je tylko dobrze ubić, tak żeby śmietana wyszła "gęsta" i żeby po wyłożeniu na ciasto - nam z niego "nie spływała". Ja zrobiłam tak, że na wyłożoną i wygładzoną już kakaową masę kładłam łyżką małe porcje białej masy, a potem je delikatnie rozsmarowywałam - i wtedy masy mi się nie zmieszały. Co do wysokości tortu, to miał około 6-7 cm wysokości. To też zależy jaki wysoki wyjdzie nam biszkopt. Śmietana może być też 30% (ja zazwyczaj korzystam z 30%). Hmm... co do słodkości to trudno powiedzieć, ale raczej nie jest za słodki. Może jak się skosztuje od razu tych zrobionych mas to są one rzeczywiście słodkie, ale jak są przełożone biszkoptem i trochę postoją w lodówce, to ta słodkość tak jakoś rozkłada się po całym torcie... i w efekcie tort nie jest taki słodki :grin: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.