Skocz do zawartości

Ciekawostki O Kawie


Gość Irek Woszczek

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to? Chyba nie sugerujesz, że Twoje bóle są winą nadmiernego spożycia kawy :grin: Toż kawa "zwęża arterie znajdujące się w głowie - co ma ogromny wpływ na ograniczenie skłonności do bólów migrenowych". Z tego wynika, że powinnaś pić więcej kawy to może i bóle głowy znikną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAK?A już myślałam,że dlatego mnie boli bo mi się zbyt obkurczają. Potwierdzam,że kawa jest rewelacyjna do masażu ciała,zwłaszcza miejsc z cellulitisem-spala tłuszczyk no i działa jak peeling. Od kilku dni masuję nogi taką sznurkową rękawicą,używając zwykłej,najtańszej kawy mielonej,nawet jej nie zaparzam tylko sypię trochę na rękawicę i masuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: :grin: :grin:  Co do buli głowy to zgadzam się całkowicie od kilku dni tak okropnie boli mnie głowa że wybrałam się do neurologa bo już nie wiedziałam co z tym bólem zrobić,ale też od kilku dni nie piłam kawy bo kiedy idę do jakiego kolwiek lekarza to kaze przestać ją pić wieć tak zrobiłam,ale pani doktor neurolog wręcz przeciwnie kazała ją pić ( i bądź mądry człeku jak każdy mówi inaczej) że to z braku kofeiny no i tak zrobiłam ,no i jak myślicie co się stało głowa nie boli ,wiec pijmy kawe ale rozsadnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:  Bardzo ciekawy pomysł takiej jeszcze nie piłam, ale to tylko dla niskociśnieniowców- z bitą śmietaną już piłam i z lodami i żółtkiem więc teraz trzeba spróbować z whisky :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczny jest cukier w tej kawie?

można bez cukru...w kuchni wszystko jest dozwolone, że tak powiem, jesteśmy kreatorami smaków i tylko od nas zależy jaki będzie efekt końcowy, ja rzadko trzymam się oryginalnych przepisów w 100%...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takiego cuda próbowaliście? Ja jeszcze nie, ale zapowiada się smakowicie (jak jest naprawdę sprawdzę w weekend) - tak więc podaje przepis (z art. "Słodkie kawowe wyznania", portal e-kobiety): Bananowy song Aby stworzyć taki napój dla dwojga nie potrzebujesz zbyt wiele czasu, wystarczy zaledwie kilka minut i odpowiednie dodatki - np. banany. Do miksera wrzuć 1 banana, 200 ml mleka, 4 kostki lodu, 2 łyżeczki cukru, oraz 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej. Całość miksuj około jednej minuty. Kiedy kawowa finezja jest już gotowa, poświęć chwilę na udekorowanie szkła, w którym podasz napój. Na niewielkim ogniu podgrzej kilka kostek mlecznej czekolady, a kiedy konsystencja ze stałej przemieni się w płynną, oblej wewnętrzne ścianki dwóch obłych kieliszków czekoladą. Następnie wstaw kieliszki do chłodnego miejsca, aby czekolada zastygła. Po chwili do tak przygotowanego szkła przelej mrożoną kawę bananową. Dopełnieniem smaku będzie jeszcze bita śmietana i starta gorzka czekolada. :grin: Jejku, aż mi ślinka leci. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
To ja jeszcze dodam taką ciekwostkę, że każdym kilogramie uprażonej kawy znajduje się średnio do 4000 mg substancji podrażniających przewód pokarmowy i wywołujących wiele dolegliwości: kołatanie serca, zgagę, drżenie rąk, zaczerwienienie twarzy, podwyższony cholesterol. Kawy niskodrażniące zawierają ich tylko 400 mg, czyli aż dziesięciokrotnie mniej. Na rynku polskim tę kategorię kaw otwiera kawa niskodrażniąca Astra. Dobrze, że jest taka "przyjazna" kawa :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

No jak to? Chyba nie sugerujesz, że Twoje bóle są winą nadmiernego spożycia kawy :grin: Toż kawa "zwęża arterie znajdujące się w głowie - co ma ogromny wpływ na ograniczenie skłonności do bólów migrenowych". Z tego wynika, że powinnaś pić więcej kawy to może i bóle głowy znikną :wink:

Ja mam wielki problem z migrenami i kawa często ratuje mi życie  ;-)  Niestety wyeliminować migren się nie da ale dobrze, że są sposoby by z nią walczyć . Może jak ktoś ma tendencję do wysokiego ciśnienia to kawa wywołuje bóle głowy?ale przy migrenach na pewno pomaga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.