Skocz do zawartości

Jaki Prezent Na Komunię?


Rekomendowane odpowiedzi

To co się dzieje teraz z komuniami to jest jakaś prezentowa paranoja. W zesżłym roku też stałem przed tym problemem i muszę przyznać, że wydalem ponad 1000 zł na prezent - " bo tak się teraz daje", a ja się tak zastanawiam od zeszłego roku co Chrześniakowi będę musiał dać na 18-stke czy ślub? Zgadzam się z tym, ze powinno się podkreślać duchowość tego wydarzenia, a nie robić "prezentową szopkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak sobie czytam i czytam, o tym co Tutaj piszecie, i nasuwają mi się pewne wnioski..Mianowicie tyle tu krytyki, i jadu , zarzuty pod adresem rodziców....Powiem tylko tyle ,że mamy dwójkę dzieci, każde z nich miało przyjęcie komunijne, dostało pieniążki i prezenty, i uwierzcie mi, że dzieci nie były w tym dniu wyganiane, na podwórko , aby się pochwalić drogimi fantami, tylko były najważniejszymi osobami na przyjęciu... i błagam nie piszcie bzdur o tym ,że dla dziecka powinny w tym dniu liczyć się jedynie przeżycia duchowe...Ja swoją pierwszą komunię pamiętam do dzisiaj, i upragniony rower od ojca chrzesnego, i uwierzcie, że ani mi to nie zaszkodziło , ani mnie nie zepsuło.. Jestem dzisiaj przykładną matką i żoną, praktykującą katoliczką. Razem z mężem mamy sześcioro chrześniaków, pięcioro już po komuni, każde z dzieci dostało prezent, czy też pieniążki,oraz pamiątkę... i nie widzę w tym nic złego... Dziewczyna zapytała tylko o radę , co można kupić na prezent, a tu posypała się lawina goryczy, absurdalnych zarzutów....chyba to trochę niedorzeczne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czasy troszkę wszystko zmieniły niestety :-D Jak widzę te wszystkie prezenty i jak podchodzą dzieci do tego to wszystko wyjaśnia ( to jest tez trochę ina rodziców ) nie liczy się sam fakt pierwszej komunii tylko to że dostanę prezenty :) Ja cieszyłam się z zegarka od chrzestnej i czekolady ( bombonierki ) od rodziny > teraz widzę że kupuje się kłady i biega się za dzieckiem po osiedlu ( bo nie może samemu jeździć ) . Wydaje mi się że wyścigamy się z prezentami ( przynajmniej niektórzy ) chcąc zaimponować rodzinie, bo co pomyśli :grin: Gorsza sprawa jest jak ktoś wiąże się koniec z końcem i nie można błysnąć :-( Dlatego myślę że prezent musi być na miarę naszych możliwości, a dziecko powinno zrozumieć że prezent to tylko dodatek do tego co jest najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam niedawno że hitem obecnie są operacje plastyczne szok!!! oczywiście wśród bardzo zamoznych rodzin ale nie zmienia to faktu że uczy się dzieci od małego takiego traktowania szczególnych świąt/uroczystości. Wg mnie najstosownijszym prezentam jest książka typu: słownik, encyklopedia- coś co przyda się w edukacji na przyszłość. Bądz coś ze srebra: łańcuszek, branzoletka dla dziewczynki którą mogłaby nosić późnij. Z kopertami jest tak że nie zawsze są one faktycznie pozytkowane przez rodziców dla dziecka i nie ma takiej namacalnej rzeczy która by przypominała o Komunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mój chrześniak za kilka tyg. przystąpi do komunii,dajemy pieniądze,bombonierkę,Mam zamiar kupić też zegarek Casio z jakimiś bajerami,kupiłam też pamiątkową księgę taką ze zdjęciem dziecka.Mam nadzieję ze będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem nowy na forum ale zauważyłem ten wątek i chcę spytać o Waszą opinię. Zbliża się komunia mojego chrześniaka i jestem szczerze przerażony tym szaleństwem z prezentami. Mam wrażenie, że ludzie na prawdę mogą już niedługo dzieciom kupować samochody zamiast rowerów. No ale takie czasy nastały i nie chce sprawić mojemu chrześniakowi zawodu, żeby nie czuł się gorszy od swoich rówieśników.

 

Niestety nie dysponuje jakimś ogromnym budżetem aby kupić porządnego smatfona albo laptopa ale wpadłem na pomysł ciekawej zabawki. Myślę nad kupieniem mu trampoliny, znalazłem w sklepie pod domem taką ( http://trampoliny.pl/trampoliny-zestawy/18-athletic24-305-cm-trampolina-ogrodowa-z-siatka-zabezpieczajaca.html ) Co myślicie ogólnie o pomyśle i samym modelu trampoliny? Bardzo chciał bym żeby prezent okazał się udany, więc proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli rodzice mają ogród, to taka trampolina fajna rzecz :)

 

W tym roku dziewczynka u której byłam na Komunii dostała różowy tablet, różową komórkę, różowy zegarek, rower z różowym akcentem ;) no i oczywiście pieniądze oraz piękne białe kwiaty z różowymi dodatkami :D wszystko w różu, bo ona kocha ten kolor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio byłam na komunii... nie mam nic przeciwko prezentom, sama się cieszyłam kiedy je dostałam na swoją, chociaż nie były tak hmm... nie wiem jak to ująć:) Quad, konsola PSP, telefon, rower... ciekawe co będzie się dawać w prezencie za kilka lat :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.