Skocz do zawartości

Cytrynowo-Śmietanowe


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto to jest w smaku podobne do cytrynki,którą polecałam na forum ale myślę, że warto spróbować też tego przysmaku .Moi wczorajsi goście byli zachwyceni. UPIEC BISZKOPT NA 6 JAJACH. MASA CYTRYNOWA 1 litr mleka 1 szkl cukru 2 galaretki cytrynowe 2 budynie śmietankowe na 3/4 litra[ja używam delecty] sok z 2 cytryn 1 1/2 kostki margaryny Kasia Na mleku z cukrem ugotować budynie,zdjąć z ognia i wsypać galaretki oraz dodać sok z cytryn,zostawić do ostygnięcia. Utrzeć margarynę i dodawać zimny budyń z galaretką. MASA ŚMIETANOWA 1/2 litra śmietany kremówki 2 śmietan-fiksy 3 łyżki cukru pudru cukier waniliowy Wszystko ubić. Biszkopt przekroić,większą część masy cytrynowej dać w środek,resztę posmarować na wierzchu i na to wyłożyć masę śmietanową.Na wierzch zetrzeć gorzką czekoladę. Naprawdę polecam to ciasto,szczególnie tym którym smakowała cytrynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odpowiem tu,Elu,bo faktycznie ten przepis bardziej przypomina ten "mój",o którym wspomniałam. Jedyne różnice: -budyń gotowałam na wodzie (2 torebki w 0,5l wody) -dodając galaretkę (1szt) rozpuściłam ją w 0,5 szkl wody -Masła użyłam tylko kostkę -biszkoptu nie przekrajałam na pół,tylko układałam biszkopt-masa-śmietana-herbatniki (podobnie jak w tamtej cytrynce) Taki efekt:

post-4529-1254384327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawdziwe ciasto tortowe,Elu piękne fotki aż chciałoby się sięgnąć do monitora-gdyby się tylko dało,nie będę się już powtarzać przy innych przepisach,po prostu super te Twoje ciasta i zdjęcia. Kinguś wróciłaś już na dobre?Pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy8 odpowiadam dopiero teraz, bo jestem znów na przepustce w domu. Niestety w niedzielę wracam jeszcze do szpitala.. na jak długo, tego nie wiem :grin: Mam jednak nadzieję, żejuż wkrótce wyzdrowieję i wrócę na dobre :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ bardzo chętnie to zrobię... 6 jaj 3/4 szkl mąki pszennej 1/3 szkl mąki ziemniaczanej 1 szkl cukru 1 łyżeczka czubata proszku 1 duża łyżka octu Białka ubić,dodać cukier i jeszcze ubić,wlać żółtka wymieszane z octem i jeszcze ubić,wsypać wymieszane mąki i delikatnie wymieszać. Jakbyś miała pytania to pomogę zawsze chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.