Skocz do zawartości

Biszkopt Kolorowy Z Masą Kokosowo - Cytrynową


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt: 5 jaj 7 łyżek cukru 2 kisiele wiśniowe małe bez cukru 2 budynie wiśniowe małe bez cukru łyżeczka proszku do pieczenia cukier mały waniliowy Białka ubić na sztywną pianę, dodać cukier nie przerywając ubijania. Żółtka rozmieszać i połączyć z pianą. Dodać przesiane razem z proszkiem do pieczenia kisiele i budynie i delikatnie wymieszać. Wyłożyć do formy i piec w średnio nagrzanym piekarniku ok. 40 minut. Masa kokosowo - cytrynowa 30 dag wiórek kokosowych 1/2 l kefiru 2 galaretki cytrynowe 1/2 l kremówki 8 łyżek cukru 1/2 l wody do galaretek Wiórki kokosowe namoczyć w kefirze i odstawić na 20 minut. Rozpuścić galaretki. Ubić na sztywno śmietanę dodając cukier. Gdy stężeje galaretka łączymy ją z namoczonymi wiórkami kokosowymi i ubitą na sztywno śmietaną. Delitatnie mieszamy i wykładamy na biszkopt. Ciasto wkładamy do lodówki do stężenia. Biszkopt upiekłam w dużej tortownicy, nałożyłam masę, wystawiłam na balkon na 15 minut i ciasto było gotowe do jedzenia.

post-2336-1172437092_thumb.jpg

post-2336-1172437148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ineczko,chyba mogę tak do Ciebie sie zwracać....

Wypróbowałam już tyle twoich przepisów,że kiedy czytam przepis na następny smakolyk,to poprostu wiem, że muszę to zrobić i mam gwarancje,że bedzie pysznie!!!!

Nie zawsze jest czas na komentarz do dania, ale wierz mi, że jesteś dla mnie dużym autorytetem w gotowaniu ,wogóle myślę, że jesteś mądrą kobietą.Zresztą mało komentuję ale tu naprawdę jest bardzo miło i tak rodzinnie.

Pozdrawiam ciepło

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przepis i na pewno pyszne jest to ciasto. Podoba mi się dodatek kefiru. Dzięki niemu masa nie będzie mdła, ale będzie miała lekko kwaskowy posmak. Czy się nie mylę, Ino? :wink: Dziękuję za nowy przepis. Na pewno go wypróbuję. Pa. Renata :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jak najbardziej, właśnie w taki sposób się do mnie zwracaj i dziękuję bardzo że tyle szacunku masz do mnie. Reniu na końcu kisiele, budynie z proszkiem ubijałam mikserem na małych obrotach. Może błąd zrobiłam, nie wiem sama ale biszkopt tak pięknie rósł w piekarniku że otwierałam drzwiczki żeby opadł. Może po wyjęciu by trochę opadł, bałam się że jak będzie wysoki to masy nie nałożę. Ciasto jest pyszne i jak stwierdziłaś ma lekko kwaskowy posmak przez galaretkę i kefir. Na zdjęciu masa wygląda biała, ale w rzeczywistości ma odcień bardzo delikatnie cytrynowy. Piekłam w tortownicy 30 cm. Pozdrawiam Was obydwie serdecznie, życząc dobrej i spokojnej nocy. PA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko bardzo ciekawy przepisik,tak jak pisała Renia dodatek kefiru jest zachęcający i ląduje w tych czekających w kolejce do upieczenia. :wink: Już kiedyś chwaliłam twoje przepisy Halinko i robię tak nadal,więc przyłanczam się do pochwał Ani i pozdrawiam Cię serdecznie czekając na dalsze wspaniałości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czemu ale faktycznie jest biała ale za to jaka puszysta :wink: Wszystko dałam jak radziłaś,masa jest orzeżwiająca i baaardzo puchata i nawet mogłoby być jej mniej :wink: może za bardzo ubiłam śmietanę :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja mam pytanie Ino! Czy po namoczeniu wiórek ten kefir też dodajemy do masy, czy tylko dodajemy odcedzone wiórki? Co to znaczy "mały kisiel i mały budyń"? W sklepach obok mnie są dostępne tradycyjne, tzn. na pól litra wody. Nie mogę też dostać budyniu wiśniowego. Będę musiała zastąpić go innym smakiem. Pozdrawiam. Renata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.