Skocz do zawartości

Pamiętajmy o sokach warzywnych


Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Najzdrowsze są soki ze świeżych warzyw i owoców, z czystych i ekologicznych upraw.

Co o sokach warzywnych warto wiedzieć?

* chronią nas przed chorobami serca i przed nowotworami;

* działają oczyszczająco i wspomagają odchudzanie, zaleca sie tutaj soki z ananasa, winogron, cytryny i grejpfruta lub z pietruszki i selera;

* dostarczają organizmowi witamin, błonnika i mikroelementów;

* zawierają m.in. wapń, fosfor, selen, cynk, a także beta-karoten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dosyć często robię w domu soki,najczęściej to jabłko-marchew ale czasem dorzucam buraka czerwonego czy pomarańczkę,czasem jakiś seler się trafi czy kiwi,zależy co znajdę w lodówce :grin: .Jak mnie "najdzie" to parę dni piję szklanicę soczku zamiast kolacji :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zaczelam od tego roku..staram sie codziennie ale nie daje rady...ale pije ze 3-4 razy w tyg szklanke z marfewy...i nawet najedzona po tym ejstem :grin: i pyszotka :grin: ale własnie nieznam zadnych przepisów na soki..zaznaczam ze niemoge buraków...moze macie jakies soposoby?podajcie?? warzywne głownie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisiu-to zależy co lubisz i co Twój organizm toleruje,ja np.lubię buraki ale tylko z jakimiś innymi dodatkami bo same smakują jak błoto :grin: . Spróbuj selera,sok z kiszonej kapuchy,rzepę,to niekoniecznie muszą być tylko warzywa,wrzuć jakiś owoc i skombinuj ulubiony smaczek.Ja robiłam nawet z posianej na oknie rzeżuchy,zawsze to trochę żelaza i siary człowiek przyswoił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soki w kartonach nie powinny i nie moga byc porównywane z sokami "własnej" produkcji. Soki dostępne w sprzedaży na rynku są poddane takiej obróbce w trakcie produkcji że ich wartość odżywacza zdecydowanie spada jak i zawartość np. enzymów zdrowotnych które są unicestwiane przez wysoka temperaturę w trakcie sterylizacji produktu. Prawda jest taka że producenci muszą dodawać do soków witaminy syntetyczne a to jest juz duża różnica w porównaniu z sokiem przygotowanym w domu w sokowirówce. Soki "domowe" zawierają naturalne witaminy, minerały i enzymy które są o niebo lepsze niz ich syntetyczne odpowiedniki (ww naturalne składniki są bardzo łatwo przyswajalne przez ludzki organizm, szybko dostaja się do krwiobiegu organizmu).

Pozwolę sobie postawić kolejne pytanie: to dlaczego nie lepiej jeść od razu surowe warzywa // owoce?

Odpowiedz jest prosta. Warzywa tudzież owoce w postaci stałej muszą przejść cały proces trawienny by uwolnić ukryte w sobie wartośći (może to trwać nawet do kilku godzin). Pamiętajmy również że proces trawienia wymaga zdrowego układu trawiennego. Warzywa / owoce w postaci soku natomiast są, jak już wyżej zostało powiedziane, bardzo szybko i łatwo przyswajalne. Należy jednak nadmienić iż w trakcie przygotowywania soku wytracany jest błonnik.

ps. soki polecane są przy wielu schorzeniach jako jeden z elementów diety wspomagającej, klikając TU znajdziemy listę schorzeń oraz przepisy na soki które są zalecane jako uzupełnienie diety...strona po angielsku ale chętnie pomogę

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Large na tej stronce która podałeś znalazłam kilka chorób które mnie interesowały i naprawdę świetne te wskazówki co do soków przy danej chorobie.Dochodzę do wniosku że marchewka mimo wszystko jest niezbędna przy niemal każdej chorobie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.