Skocz do zawartości

Zmywarka Do Naczyń


aneta583

Rekomendowane odpowiedzi

zmywarkę kupiłam dwa miesiące temu, mam 6 osobową rodzinę, więc można sobie wyobrazić stos naczyń po obiedzie...ale teraz mogę sobie pozwolić na obejrzenie telewizji po południu zamiast dyzuru przy zlewie. zmywarka to super sprzęt ale ma jedną wadę-nie potrafi załadować się sama :)... polecam zmywarkę Bosh, do zmywania tabletki 5 w 1 (obecnie mam 3 w 1 ale naczynia mają smugi), jesli naczynia są niedomyte to może program był za krótki, albo naczynia były za ciasno ułożone. ale naprawdę doceniłam zalety tego urządzenia na chrzcinach córki, kiedy mogłam normalnie posiedzieć z gośćmi przy stole, a nie stać w fartuszku w kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od miesiąca jestem szczęsliwą posiadaczką zmywarki Siemens.Teraz sobie życia bez tego sprzętu nie wyobrażam. Ot szybko się człowiek do luksusu przyzwyczaja. :) Najbardziej się oczywiście przydała na święta. U nas w święta było ok.30 osób i wiadomo góra naczyń do mycia z tej okazji. W trakcie imprezy wstawiałam ją 2 razy i jeszcze raz po całym zamieszaniu. Kurczę,pierwszy raz od kilku lat siedziałam z gośćmi przy stole i jakoś czasu na wszystko było dużo.... Normalnie pierwsza impreza ,która mnie nie zmęczyła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja natomiast mam do Was takie pytanie. Czy wkładając naczynia do zmywareczki trzeba je najpierw przemyć, żeby nie było żadnych "farfocli" (np. poprzyklejanej kapusty kiszonej), czy ona sama to zmyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.Gdy urządzałam pierwsze moje mieszkanie nie kupiłam zmywarki, bo uważałam to za zbędny luksus... ;) W zeszłym roku zaczęła się budowa domu. Zmywanie garów w miskach - to był mój koszmar. Pierwszym zakupem była zmywarka. I życie stało się piękne... ;) Pokochałam ją od pierwszego użycia. Mój Bosch podarował mi mnóstwo czasu! Ja już teraz nie wyobrażam sobie kuchni bez zmywarki. Ze względu na warunki budowlane myłam w niej wszystko. Dosłownie wszystko. Gary, naczynia, plastiki ( program 35 stopni). Złoconych naczyń nie mam, także problemu znikających wzorków też nie miałam. Pod kupnem zmywarki podpisuję się obydwiema rękami!!! I nogami też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wczoraj zakupilem zmywarke bosch i pytanie moje jest takie wszyscy pisza zeby wsypac za pierwszym razem sol do zbiorniczka , tak zrobilem ale wsypujac sol do zbiorniczka zaczela sie wylewac woda z niego i nie wiem czy wiecej wsypywac czy przestac , w instrukcji napisano zeby wsypac okolo 1,5kg na litr wody ale sie nie da bo woda sie przelewa moze ktos podpowie co i jak . sol mam gruboziarnista W5 a jeszcze jedno po wlaczeniu zmywarki zaczela swiecic kontrolka soli nie gasla jakies pol godziny dopiero pozniej zgasla o co to chodzi czy sol dopiero sie rozuscila ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pewnie ten temat już dawno jest nieaktualny, ale podzielę się swoimi doświadczeniami. Moja pierwsza zmywarka Ardo, pracowała u mnie 8 lat, a że była niskiej klasy energetycznej postanowiłam ją wymienić na nowszy model. (Z tego co wiem, dalej działa to Ardo) Kupiłam więc Boscha. To było jakieś 9 lat temu. Była dość głośna i czasami zdarzyło jej się nie domywać sztućców. Od roku jestem szczęśliwą posiadaczką Siemensa. Jest oczywiście klasy A+, zurzywa więc niewiele prądu, ma składane kosze, mnóstwo programów, domywa nawet patelnie, jakoś tak jest skonstruowana, że nie odkładają się żadne 'gluty' przy uszczelkach (co w Boschu doprowadzało mnie do szału), anade wszystko jest supercicha. Wcale jej nie słychać. Domywa, dosusza, ma osobną, płaską szufladę na sztućce, co ułatwia ich mycie. Jestem nią zachwycona. Nie była tania, ale też nie z najwyższej półki. Siemens to dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj Aneto, powiem Ci szczerze, że ja osobiście mam mieszane uczucia co do zmywarki. Wszystko chyba zależy od tego jak liczną masz rodzinę i zastawę stołową, bo zmywarka przede wszystkim musi się opłacać. O ile sie orientuję, nie jest to tani sprzęt a i wiem, że z czystością naczyń po umyciu w zmywarce też bywa różnie. Ja na przykład nie mam zmywarki, bo jestem sama z mężem i na nas dwoje taki interes się po prostu nie opłaca. Zmywarka to podobno oszczędność wody i czasu, ale tylko wtedy jak się ma dużą rodzinę i sporo garów do mycia :) pozdrawiam i zapraszam na tę stronę: http://kuchenne-nierewolucje.pl/zmywarka-do-naczyn-wygoda-czy-zbedny-dodatek/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Anetka_S - przeczytałem Twojego posta na blogu i w 95% się z Tobą nie zgadzam. Przy dwóch osobach zmywarka jak najbardziej się opłaca i wcale nie trzeba mieć dużo naczyń aby z niej korzystać. Często wielu ludzi patrząc na ilość kompletów jakie pomieści zmywarka twierdzi, że to za dużo i myśli właśnie tak jak opisałaś to na blogu. Jednak co to jest "komplet" ?. W skład kompletu wchodzi zastawa obiadowa + talerz deserowy oraz filiżanka dla jednej osoby. Jeżeli tak na to spojrzymy to rzeczywiście przy zmywarce o pojemności 9 kompletów możemy się zastanawiać skąd my weźmiemy tyle naczyń. Ale wystarczy, że włożymy dwa garnki, jakąś patelnie ( po obiedzie zawsze zostają ), jakaś miskę i tych naczyń musimy włożyć już zdecydowanie mniej aby ją zapełnić. To po pierwsze. W stosunku do mycia ręcznego zmywarka zawsze jest oszczędniejsza. Spróbujcie w 11 litrach wody umyć i opłukać naczynia, sztućce i garnki które pomieści standartowa zmywarka 60 cm szerokości - jest to niemożliwe.To po drugie. I naczynia nigdy nie będą tak czyste przy myciu ręcznym jak po wyjęciu ze zmywarki. Najlepszym i najbardziej paradoksalnym przykładem są rysy na talerzach. Mamy talerze które są już używane parę razy, nie mają rys i oto po raz pierwszy myjemy je w zmywarce. Po wyjęciu okazuje się, że są one porysowane - pierwsza myśl to "zmywarka niszczy naczynia" - nic bardziej mylnego. Używając noża i widelca w normalny sposób rysujemy talerz tylko podczas mycia ręcznego sami wcieramy w te rysy brud dlatego są niewidoczne. Dopiero zmywarka wypłukuje brud z tych rys.To po trzecie. Co do niedomywania niektórych naczyń przez zmywarkę to fakt zdarza się ale jest to zależne od kilku czynników taki jak środek myjący czy samo ułożenie naczyń w zmywarce. Nie oszukujmy się też - zmywarka to nie jest magiczny cyngwajs który zrobi za nas wszystko - kto tak podchodzi do tematu to zawsze będzie miał jakieś ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu tego postu jestem coraz bardziej zdecydowana, żeby kupić zmywarkę.. :-) Rzeczywiście na swoich talerzach nie widziałam nigdy żadnych rys.. Tylko teraz jaką wybrać?.. każda umyje mi naczynia dobrze, czy musi mieć jakieś szczególne programy, żebym była naprawdę zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego postu jestem coraz bardziej zdecydowana, żeby kupić zmywarkę.. :smile: Rzeczywiście na swoich talerzach nie widziałam nigdy żadnych rys.. Tylko teraz jaką wybrać?.. każda umyje mi naczynia dobrze, czy musi mieć jakieś szczególne programy, żebym była naprawdę zadowolona?

Za 1300-1500 kupisz już naprawdę dobrą zmywarkę - ja polecałbym taką o szerokości 60 cm i naprawdę warto wygospodarować dla niej miejsce - zużycie wody i prądu niewiele większe niż przy zmywarce 45 cm a mamy o wiele większe kosze. Program szybki ok 60 minut a nawet 30, program auto z automatycznym doborem czasu, temperatury i ilości zużytej wody, funkcję opóźnienia czasu startu, zużycie wody na poziomie 10L, składane podpory na talerze i ewentualnie funkcja połowa wsadu - to powinna posiadać dzisiaj porządna zmywarka chociaż w tym przedziale cenowym większość modeli je posiada. Co do marki to ja polecam Electroluxa z systemem RealLife ( specjalne dodatkowe ramię obrotowe dające lepsze efekty mycia ) i komorą XXL ( mieści naprawdę duże naczynia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.