Skocz do zawartości

Nauka Angielskiego


Miuriel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zawodowo pałam sie nauczaniem języka angielskiego pozwole sobie powiedzieć że najciekawszą rzeczą która znajduje się na tej stronie to "słuchaj i ucz się", podany jest tapescript a na pliku mp3 mamy nagrany cały tekst oraz "nauczyciel" tłumaczy słownictwo podając przykłady. Jedną z wad, jak dla mnie, jest fakt iż wszystko brzmi trochę nienaturalnie (zbyt wolno, nikt tak nie mówi) oraz to że słyszymy amerykański angielski (tylko)...i tak juz na sam koniec, pamiętajmy iż nauka języka obcego polega na interakcji a taka strona internetowa nie powinna być jedynym kontaktem z językiem obcym...jeśli ktos jest zainteresowany podobnymi lekcjami to polecam przeszukanie zasobów serwisu youtube.com znajduje się tam wiele ciekawych "lekcji" angielskiego np. tutaj

polecić ciekawą stronę kulinarną...hmm...np:

http://www.bbc.co.uk/food/

http://www.cooking.com/recipes/rehome.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, trafiłam na fachowca. Fakt może teksy czytane na tej stronie brzmią trochę nie naturalnie, ale ja jestem początkująca, więc dla mnie to w sam raz. Niestety nie mam w swoim najbliższym otoczeniu nikogo z kim mogłabym pogadać po angielsku. Przyjdzie mi czekać do maja na moją siostrę, która notabene w Polsce dobrze radziła sobie z językiem, nawet całkiem nieźle zdała maturę z angielskiego a w Anglii m a problem ze zrozumieniem tego co do niej mówią. DeLarge a co myślisz o uczeniu się całych zdań na pamięć? Arumetny przedstawiają całkiem sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczenie się całych zdań na pamięć jest wg mnie tworzeniem nienaturalnych nawyków (trzeba naprawdę dużo nauczyć się zwrotów by móc je później w odpowiedniej sytuacji wykorzystać...lepsze jest nauczenie się elementów, które można dowolnie "przestawiać" tworząc nową wypowiedź)...choć są ludzie dla których taka metoda jest dobra, byłem kiedys na spotkaniu z Zygmuntem Broniarkiem który taka właśnie metodę nauki języka obcego preferował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja na pewno jestem żółtodziobem w porównaniu do DeLarge, ale sama zdaję maturę rozszerzoną za dwa miesiące i również uważam, że uczenie się całych zdań na pamięć jest bez sensu. U mnie w rodzinie angielski stał zawsze na I miejscu (mama anglistka :grin: ). Uważam, że najwięcej pomogło mi oglądanie filmów z napisami bez lektora (teraz w epoce DVD jest to bajecznie proste) i czytanie książek w oryginale. Przeczytałam wszystkie Pottery po angielsku i uważam, że bardzo mi to wzbogaciło słownictwo - autorka używa przebogatych struktur. Aha, i od dziecka grałam w gry komputerowe bez polskiej wersji językowej. Moja siostra, która studiuje w Anglii, przysyła mi również gazety, co też stanowi jakiś kontakt z językiem. Ale matura to będą niezłe jaja - ćwicząc do ustnej, dostałam temat 'Jaka byłaby reakcja opinii publicznej na fakt, że prezydent w liceum palił marihuanę' Mów tu sobie 3 minuty :razz: :shock: :grin: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czytanie książek po angielsku to mi jeszcze daleko. Sama już nie wiem jak się do tej nauki zabrać. Uczę się zdań bo w ten sposób najłatwiej zostają mi w głowie nowe słówka i zwroty. Analizując dane zdanie można sobie również utrwalać zasady gramatyczne. Zgodzę się, że samo wkuwanie zdań niewiele daje, a na pewno taka nauka trwałaby wieki. Być może gdybym uczestniczyła w jakimś kursie wkuwanie zdań byłoby niepotrzebne. W takim przypadku jest określony program, nauczyciel no i człowiek jest bardziej systematyczny. Ja sobie muszę radzić jakoś sama w domu, bynajmniej dopóki mój bobas nie podrośnie. :wink: Wszelkie uwagi mile widziane. Masahiko powodzenia na maturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.