Skocz do zawartości

Jagodzianki


Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI 1 kg mąki 1/2 litra mleka 10 dag drożdży 3/4 margaryny-roztopić 1 szkl cukru-czubata 4 całe jajka i 2 żółtka cukier waniliowy podwójny szczypta soli Zarobić ciasto drożdżowe.Zostawić do wyrośnięcia.Zciasta formować okrągłe bułeczki wkładając w środek jagody wymieszane z cukrem.Położyć na blachę niech trochę wyrosną,posmarować rozmąconym jajkiem i piec na złoto. Można posypać pudrem lub polukrować. Do tej porcji potrzeba około 1/2 litra jagód,wychodzi około 60 bułeczek wielkości pączków. Jak one smakują zimową porą a jak pachnie w całym domu,dosłownie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie podobne ciasto na jagodzianki, tylko masła jest kostka i jaja--7 sztuk, acha, i 1,5 szkl cukru. Jagód jednak nigdy nie gotuje, nawet mrożone ( a robię często ) mieszam z cukrem i gotowe.Nigdy nie wyleciały z bułek! Zamiast jagód mozna dać mase serową lub dżem, czy marmoladę. Można też zrobić z Nutellą ( ...ale to spory wydatek ) lub jakimś tańszym odpowiednikiem Nutelli. Bułki są bardzo pulchne no i wyjątkowo smakują zimą, kiedy doda się jednak jagody. Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! Ja robiłam takie jagodzianki: 0,5kg mąki, 1 szkl. mleka, 4 dag drożdży, 2 jajka, 1 szkl. cukru, 10 dag masła, jajko do posmarowania ciasta, jagody 25 dag Zrobić rozczyn( drożdże rozetrzeć z łyżką cukru, dodać 2 łyżki mąki i tyle mleka, aby rozczyn miał konsystencję gęstej śmietany). Odstawić do wyrośnięcia. Jajka utrzeć z cukrem, połączyć z przesianą mąką, rozczynem i resztą mleka. Wymieszać, dodać stopione masło, wyrobić ciasto, odstawić do wyrośnięcia. Formować okrągłe placuszki, na środek nakładać łyżkę jagód, skleić. Blachę wysmarować tłuszczem, posypać mąką, ułożyć bułeczki zachowując odstępy, posmarować rozkłuconym jajkiem, piec 20 minut w tem. 200 stopni. Można posypać cukrem. Z tej proporcji wychodzi około 16 bułeczek. Ja zrobiłam z truskawkami bo nie ma jagód w Grecji :shock: i wyszły super. Pozdrawiam A to moje bułeczki :grin: post-3059-1173021344_thumb.jpg post-3059-1173021383_thumb.jpg post-3059-1173021418_thumb.jpg Życzę smacznego!!! :razz: Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! Dziękuję za pochwały moich bułeczek :wink: :razz: Wyszły naprawdę dobre. Jolu, ja robiłam je z truskawkami, ale tak samo jak i truskawki jagody jak są świerze posypuję cukrem a poźniej jak puszczą sok to daję na siteczko aby obciekły i nakładam bez soku, uważam, że ze słoika też mogą być i wtedy też je na siteczko niech trochę obciekną, a jak będzie troszeczkę soku to chyba się nic nie stanie. Mam nadzieję, że wyjdą Ci dobre i ładne bułeczki i Tobie Ewo też!!! Pozdrawiam Was gorąco!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piękne te Twoje bułeczki Amelio!!! Aż ślinka cieknie, jak się na nie patrzy. Piękne zdjęcia. :wink: :razz: :razz: Ewuniu- życzę Ci udanego wypieku, na pewno wyjdą Ci pyszne bułeczki!!! :arrow: :wink: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.