Skocz do zawartości

Maślankowiec


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI 1 SZKL CUKRU 2 LUB 3 JAJA 1/2 SZKL OLEJU 1 SZKL MAŚLANKI 2 1/2 SZKL MĄKI 2 PŁASKIE ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA CUKIER WANILIOWY Wszystko zmiksować po kolei ,wyłożyć na blaszkę ,można dać dowolne owoce[ale niekoniecznie] i posypać kruszonką. Jest to porcja na małą blaszkę ale jak komuś posmakuje to można podwoić składniki .Ciasto w smaku przypomina drożdżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ewuniu powiem ci szczerze że rzadko patrzę na godzinę bo każdy piekarnik piecze inaczej,kiedyś powiedziałam mojej siostrze ile ma piec i ciasto spaliła.Zawsze kiedy nabiera koloru to sprawdzam patyczkiem,jeszcze zależy na jakiej blasze będziesz piekła i jakie będzie wysokie ale myślę że godzina to zdecydowanie za dużo. Jeżeli Jolcia piecze w formie babkowej to na pewno będzie dłużej. Justynko jeżeli masz możliwość kupić maślankę truskawkową to podam wkrótce na forum przepis na przełożenie biszkoptu właśnie kremem z takiej maślanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Upiekłam dzisiaj maślankowca i szkoda że nie mam czym zrobić zdjęcia bo wyszedł naprawdę apetyczny. Na placuszek położyłam jagody [miałam mrożone] przesmażone z cukrem i odrobiną kisielu i na to kruszonka. Po świętach zapowiedzieli się goście a został tylko kawałek warstwowca więc zrobiłam coś lekkiego,polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Upieklam MAŚLANKOWCA, ale wyszla kompletna klapa. Od niedawna uzywam kuchenke elektryczna, wczesniej uzywalam gazowa. Teraz musze sie nauczyc piec. Prosze mi powiedziec, jesli ktoras z Pan piekla to ciacho w elektrycznym piekarniku-na jakiej wysokosci postawic blache i w jakiej temp. piec, czy ma byc nastawione na grzanie od dolu czy naokolo, czy wlozyc ciacho do nagrzanego piekarnika (tak robilam w gazowce)???? Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska ale nie wiem właściwie co się stało ,czy spalił się czy nie upiekł.Ja nie miałam z nim żadnych problemów,mam taki piekarnik w którym nie nastawia się temperatury i jest tylko jedna półka,ale piecze się super. Moja kuzynka tak lubi to ciasto ,że robi z podwójnej porcji i wyrasta pełna blacha ta duża,u nich w domu nikt nie chce nawet słyszeć o drożdżowcu. Każdy się uczy na błędach ,nie załamuj się tylko próbuj dalej. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.