Skocz do zawartości

Nieudana Karpatka !


ottawa

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj, po raz drugi, nie wyszla mi karpatka... nie wiem dlaczego? pieklam w/g starego, wyprobowanego juz przepisu i zawsze mi wychodzila, tym razem, niestety nie, czy ktos moze powiedziec mi dlaczego? kiedys pieklam w piekarniku gazowym, teraz pieke w elektrycznym i od jakiegos czasu, ciasta nie bardzo mi wychodza... dzisiejsza karpatke pieklam w temp. 250 stp, i na termoobiegu, okolo 50 minut... nic nie wyroslo !! szukalam w necie informacji na temat pieczenia karpatki i przyznam, ze zdziwilam sie, poniewaz, czas i temperatura pieczenia sa przerozne!! juz nie wiem jak piec? moze ktos mi poradzi, a moze poradzi mi Dorotka?? bardzo proszę o informacje....dziekuję i pozdrawiam wszystkich "smacznych" :razz: Jola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie ciasta piekę w temperaturze 180*C i zawsze wychodzą. Niezależnie od tego jakie one są (biszkopty,kruche, drożdżowe) i zakalca nigdy nie ma. Mam kuchenkę gazową Mastercook.Super kuchenka :razz: . Karpatkę piekłam też w temp.180* bez termoobiegu i wyszła super. Ewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest, aby wszystkie składniki miały pokojową temperaturę (ale to na pewno Jolu wiesz :wink:).

Również ważne jest, aby dobrze ucierać jajka, które są dodawane do ostudzonego ciasta (z wody, mąki i margaryny). Należy dodawać po jednym jajku i dobrze ucierać (ja ucieram mikserem, ale moja mama uciera drewnianą pałką w makutrze - kamionkowej misce, z rowkami wewnątrz miski).

Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogłam - pozdrawiam :razz:

Ps. Przepraszam Jolu, że tak późno odpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź... przyznam szczerze, że "stara" ze mnia kucharka, ale wstyd sie przyznać, prosta karpatka nie wyszła mi juz po raz drugi! dlatego też, ważne jest dla mnie to, co napisałaś i muszę wziąć pod uwagę Twoje sugestie - jak innych dziewczyn, które służyły mi rada i pomocą - napewno sprobuję za jakiś czas upiec ponownie karpatkę -niepopuszczę- a mając juz na uwadze wszystkie rady, uwaznie będę robiła krok po kroku, mam nadzieję, że z "Waszą" pomocą, karpatka sie uda? :razz: Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuję za pomoc :wink: Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.